Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

70-lecie szkoły

 

Szanowni Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!

 

Z przykrością zawiadamiamy, że z uwagi na sytuację pandemii koronawirusa, która spowodowała między innymi zmianę systemu pracy szkoły, jesteśmy zmuszeni odwołać obchody 70 – lecia Zespołu Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu.

28 kwietnia w harmonogramie naszych działań związanych z jubileuszem zapisane jest Georgianum które miało odbyć się na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, jednocześnie rozpoczynając cały cykl wydarzeń związanych z tak piękną rocznicą.

Mamy nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości będziemy mieli okazję wspólnie spotkać się i powspominać całe 70 lat istnienia naszej szkoły.

 Dyrektor 

/-/Renata Jabłońska - Denes 

 

 

Nasze święto będzie wyjątkową, rzadką okazją do spotkania dla całej społeczności uczniów, absolwentów, nauczycieli obecnych i emerytów. Nie zabraknie także ich rodzin, przyjaciół, zwłaszcza rodziców uczniów.

Przez 70 lat przez mury naszej szkoły, przewinęły się pokolenia młodych ludzi, którzy dziś studiują lub pracują. Wielu z naszych absolwentów już zadeklarowało obecność i udział we wspólnych jubileuszowych uroczystościach.

Nasza szkoła to szczególne miejsce, które z czasem staje się symbolem tego co najbardziej wartościowe – zdobywania wiedzy, kształtowania charakteru i postaw, zawieranie cennych przyjaźni.

70 – lecie to doskonała okazja by podziękować wszystkim którzy uczyli się tutaj, którzy przekazywali wiedzę, a jednocześnie inspiracja do dalszych planów i zamierzeń.

Ambitne plany obchodów 70- lecia szkoły chcemy rozpocząć od cyklicznego wydarzenia, jakim jest Georgianum - święto patrona szkoły, które jest doskonałą okazją do poczucia przynależności, integracji i prezentacji talentów. Zaplanowane na 28 kwietnia 2020 r. na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Zakończenie obchodów odbędzie się 9 października 2020 r.

 

Cała historia naszej szkoły znajduje się w dziale "Historia" 

 

 

Wydarzenia od ostatniego jubileuszu. 

 

  • W 2011 roku  ZSB w Brzegu obchodziło uroczyście  jubileusz 60 lecie. 

 

  • W roku 2017 na stanowisku dyrektora Zespołu Szkól Budowlanych Monikę Jurek zastąpiła Renata Jabłońska-Denes. Jest to już kolejna kobieta zarządzająca naszą szkołą.  

 

  • Nowa pani dyrektor kontynuuje tradycje szkoły,  podejmuje działania  na rzecz  wzbogacania bazy  szkoły i edukacji europejskiej młodzieży. 

 

  • Obecnie uczniowie klas technikum logistycznego odbywają miesięczne praktyki zawodowe w Saragossie –Hiszpania a młodzież technikum pojazdów samochodowych, budowlanych i renowacji zabytków architektury  w Forli – Włochy. Kontynuowana jest współpraca z partnerskimi szkołami w EilenburguJihlavie i Horodence. 

 

  • Dnia 5.12.2019 uroczyście otwarto 4 nowe pracownie kształcenia zawodowego - samochodową, logistyczną, sprzedaży i komputerową, zrealizowanych w ramach projektów unijnych RPO „Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach” i „Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy".  

 

  • Ważnym elementem edukacji  i uwrażliwiania młodzieży na potrzeby innych są organizowane  liczne akcje charytatywne. Nie sposób wymienić wszystkich ale warto wspomnieć o  realizowanych od  wielu lat akcjach Dawca szpiku, zbiórkach żywności przez wolontariuszy i członków szkolnego PCK,  dniu z Aniołem, kiermaszów i zbiórek na ratowanie Leosia i Tosi, Zambawę -  na rzecz Brzeskiego schroniska dla zwierząt. Są to inicjatywy, które pokazują jak niezwykłą i hojną mamy młodzież, grono pedagogiczne i pracowników szkoły. Bardzo aktywnie działa szkolny Wolontariat i Samorząd Uczniowski. Nasi uczniowie chętnie oddają krew – najcenniejszy dar jakim można podzielić się z drugim człowiekiem. Jako wolontariusze uczestniczą w corocznych akcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wspieranie  przy organizacjach wigilii dla bezdomnych i wielu innych, które świadczą o ogromnej empatii, zrozumieniu i podejmowaniu bezinteresownych działań na rzecz innych. 

 

  • Młodzież wszystkich klas technikum  poszerza swoją wiedze  uczestnicząc w specjalistycznych targach, odwiedzając nowoczesne firmy i zakłady pracy oraz poznając swój kierunek edukacji na wycieczkach zawodowych. Logistycy bardzo często odwiedzają X Opolską Brygadę Logistyczna, ,  1 Brzeską Brygadę Wojskową, Wyższą Szkołę Oficerką i Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu,  Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Opolu, Politechnikę Opolską budowlańcy zwiedzają targi budowlane w Poznaniu, we Wrocławiu, mechanicy natomiast targi motoryzacyjne  m.in.  Berlinie. Są to tylko przykłady działań szkoły by poszerzać wiedzę i umiejętności naszych uczniów a jest ich o wiele więcej. 

 

  • Bardzo ważnym elementem rozwoju młodzieży w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu jest także kultywowanie tradycji patriotycznych, udział pocztu sztandarowego w uroczystościach państwowych i kościelnych, obchody i apele związane z ważnymi dla kraju, regionu, miasta i szkoły wydarzeniami. We współpracy z innymi szkołami organizowane były obchody 100 lecia Odzyskania NiepodległościJasełka, przedstawienia w brzeskich parafiach. 

 

  • W roku 2020 nasza szkoła będzie obchodziła 70 lecie swojej działalności. To czas na podsumowania, wspomnienia, świętowanie. Od 70 lat kształcimy i wychowujemy fachowców wzbogacając środowisko lokalne, Polskę i świat w dobrze przygotowanych specjalistów w różnych zawodach.

 

Data dodania: 2020-03-21 13:31:41
Data edycji: 2020-04-27 13:48:29
Ilość wyświetleń: 6538

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej