Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Pracownia komputerowa

Pracownia komputerowa

W ramach projektu „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy” w  roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła pozyskała najnowszą pracownie komputerową.

Pracownia wyposażona jest:

  • 15 zestawów komputerów „DELL” z wielordzeniowym i wielowątkowym procesorem, pamięcią DDR4 i bardzo szybkim dyskiem z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 10 wraz z 15 monitorami „Dell” odznaczającymi się  wspaniałą ostrością obrazu na wyświetlaczu o przekątnej 22 cali z poszanowaniem wymogów ochrony środowiska oraz wysoką niezawodnością działania. 
  •   projektor wizyjny oraz w bardzo szybką kolorową drukarkę wielofunkcyjną laserową.

Pracownia jest wykorzystywana na zajęciach przedmiotów zawodowych w szczególności podczas nauki korzystania z oprogramowania „Norma” do kosztorysowania prac budowlanych i opracowania dokumentacji przetargowej a także na przedmiocie „Organizacja i zarządzanie przedsiębiorstwem samochodowym” .

Również uczniowie na lekcjach informatyki korzystają z najnowszej pracowni m.in. poznając tajniki programu graficznego Gimp czy też pakietu biurowego LibreOffice przy zabezpieczeniu na bieżąco aktualizowanym programem antywirusowym. 

 

Pracownia została wyposażona w cały osprzęt do internetu opartego na światłowodzie, który w niebawem ma być podłączony do internetowej Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej o transferze 100Mb/s  co bardzo znacznie poprawi szybkość działania internetu i pozwoli w sieci internetowej oglądać filmy w największej rozdzielczości i jakości HD bez zakłóceń. 

 

Opiekunem pracowni jest Piotr Dereń

Data dodania: 2020-04-11 22:00:41
Data edycji: 2020-04-22 14:56:57
Ilość wyświetleń: 1521

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej