Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Standardy Ochrony Małoletnich

Chronimy Twoje Prawa !  W naszej szkole działają „Standardy Ochrony Małoletnich”

 

 

 

  • "Standardy Ochrony Małoletnich” to dokument, w którym spisane są zasady i reguły gwarantujące, że w naszej szkole możesz czuć się bezpiecznie.

Ten dokument precyzyjnie opisuje, jak należy reagować w różnych sytuacjach związanych z potencjalnym wystąpieniem przemocy, a także przed sytuacjami, w których mogliby być skrzywdzeni.

W tym dokumencie znajdziesz informacje o swoich prawach, wskazówki, gdzie szukać wsparcia oraz wskazówki dotyczące reakcji w sytuacjach związanych z przemocą.

Pamiętaj!

  • Nikt nie ma prawa Cię obrażać, lekceważyć, zawstydzać ani krzyczeć na Ciebie.
  • Nikt nie ma prawa Cię szarpać, uderzać ani naruszać Twojej prywatności cielesnej.
  • Nikt nie ma prawa Cię przytulać ani dotykać, jeśli tego nie chcesz.
  • Bez twojej zgody nikt nie powinien robić Ci zdjęć w celach prywatnych.

Ważne!

To obowiązuje każdego w szkole! Wszyscy zasługujemy na szacunek! Szanujemy zdanie innych, ich poglądy i osobisty styl. Jesteśmy uważni na siebie nawzajem, słuchamy się ze zrozumieniem i informujemy o istotnych sprawach, które nas dotyczą.

 

Jeśli spotkała Cię przemoc lub byłeś świadkiem takiej sytuacji, poinformuj o tym dorosłego, któremu ufasz. Gdy czujesz, że potrzebujesz pomocy dla siebie lub dla kogoś innego, odważ się powiedzieć o tym zaufanej osobie.

 

Mapa pomocy w szkole:

 

1. Wychowawca klasy: wychowawca klasy to pierwszy kontakt dla uczniów, oferujący wsparcie, zrozumienie i podejmujący działania w celu rozwiązania problemów.

2. Pedagog specjalny/ pedagog szkolny; specjalista ds. pedagogicznych, który może oferować pomoc w rozwiązywaniu trudności edukacyjnych, społecznych czy emocjonalnych.

3. Nauczyciele: inni nauczyciele poza wychowawcą mogą być otwarci na rozmowę i udzielić wsparcia, zwłaszcza jeśli problem dotyczy danej dziedziny nauczania.

4. Dyrekcja szkoły: jeśli problem wymaga większej interwencji, dyrekcja szkoły może być zaangażowana w znalezienie odpowiedniego rozwiązania.

 

Standardy ochrony małoletnich to:

precyzyjne wytyczne dotyczące Twojego bezpieczeństwa, ? wyraźne zasady przeciwdziałania wszelkim formom przemocy, ? procedury reagowania na sytuacje zagrażające Twojemu dobrostanowi, ? ochrona prywatności i bezpieczne korzystanie z technologii, ? wsparcie psychologiczne i zrozumienie Twoich potrzeb emocjonalnych.

 

 

Data dodania: 2024-02-14 12:21:28
Data edycji: 2024-02-14 12:58:12
Ilość wyświetleń: 441

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej