Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Georgianum 2022

Georgianum 2022

W deszczowej aurze, ale za to w znakomitych humorach odbyło się największe święto Zespołu Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu. Na zamku Piastów Śląskich uczniowie szkół podstawowych, rodzice i nauczyciele oraz licznie zaproszeni goście, spotkali się po raz 31 na Georgianum.

 

    Jak na imieniny przystało, goście dopisali. Razem z nami świętowali Wicewojewoda Województwa Opolskiego Tomasz Witkowski,  w imieniu Marszałka Województwa Opolskiego gościliśmy Panią Monikę Jurek, wieloletnią dyrektor naszej szkoły, a dziś Dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy w Opolu, nie zabrakło Starosty Powiatu Brzeskiego Pana Jacka Monkiewicza, a także burmistrza Miasta Brzegu Pana Jerzego Wrębiaka. 

 

     Po dwóch latach przerwy uczniowie wyruszyli w barwnym pochodzie ze szkoły na zamkowy dziedziniec. To jedna z tych okazji, gdzie uczniowie naszej szkoły ubierają się w przepiękne stroje epokowe, stając się księżniczkami i książętami.  

 

    Pochód prowadzili młodzi żaczkowie ze szkoły podstawowej nr 3 w Brzegu, by pokłonić się Jego Wysokości księciu Jerzemu. W tym roku zaszczyt wystąpienia w roli księcia Jerzego II Piasta przypadł w udziale Jakubowi Krawczykowi, a rolę jego małżonki Barbary wcieliła się Roksana Golonka.

 

   Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się od poloneza. Cóż nawet w strugach deszczu wszyscy prezentowali się znakomicie. To niesamowite, że można tak pięknie tańczyć, choć pogoda wcale nie chciała nam pomóc. Dźwięki tego polskiego tańca narodowego zrobiły swoje, nadając jeszcze większego uroczystego charakteru wydarzeniu – mówiła Renata Jabłońska – Denes, dyrektor ZSB w Brzegu.

 

     Po oficjalnej ceremonii uczniowie szkół podstawowych rozpoczęli zaciętą rywalizację, m.in. skakaniu na skakance, konkursie na renesansowy strój. Po raz pierwszy w historii Georgianum odbyła się sztafeta upamiętniająca nauczyciela wychowania fizycznego naszej szkoły -  Szymona Drekslera.  Ten niezwykły nauczyciel, propagował zdrowy styl życia, a bieganie było jego pasją. Potrafił zarażać innych – nie tylko uczniów i nauczycieli naszej szkoły, ale także brzeskie środowisko. Chcemy, by ta konkurencja odbywała się co roku, ku pamięci naszego przyjaciela.

 

    Święto naszego patrona, to także okazja do zaprezentowania oferty naszej szkoły, która w tym roku cieszy się niemałym powodzeniem. Niesłabnące zainteresowanie technikum pojazdów samochodowych, to od wielu lat kierunek cieszący się ogromną popularnością wśród uczniów. Jak przystało na szkołę budowalną – technik budownictwa,  to w dzisiejszych czasach świetny wybór na bardzo dobrze płatną pracę i ma wiele możliwości zatrudnienia. Technikum renowacji  elementów architektury dla osób z „duszą artystyczną” , ale nie tylko, to także ciekawy i na pewno nienudny zawód, który nie schodzi z oferty kierunków artystycznych. I na koniec technik spedytor z innowacją wojskową.  To najnowszy kierunek wśród propozycji w naszej ofercie technikum. Prezentację tego kierunku wsparli żołnierze Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, a wraz z nimi Sekcja Rekonstrukcji Historycznej imienia generała Józefa Chłopickiego.  Kolejne prezentacje zawodów szkoły branżowej wypadły równie ciekawie, a wśród nich sprzedawca, fryzjer, magazynier logistyk.

 

Podczas naszego święta gościliśmy także Zespół Szkół Medycznych oraz I Brzeski Pułk Saperów. 

31.Georgianum święto patrona Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu księcia Jerzego II Piasta dobiegło końca. Najlepszą szkołą w tegorocznych zmaganiach okazała się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Brzegu. Nagrodę ufundowaną przez Marszałka Województwa Opolskiego Andrzej Buła wręczyła w jego imieniu Dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Monika Jurek - radna Powiatu Brzeskiego. II miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Brzegu, a nagrodę wręczył Starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz, na III miejscu znalazła się Publiczna Szkoła nr 6 w Brzegu, nagrodę w imieniu Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka wręczyła Kierownik Biura Oświaty UM w Brzegu, Elżbieta  Ochmańska-Jurkowska.

 

Wszyscy zostali nagrodzeni nawet 4 i 5 miejsce w ogólnej klasyfikacji zostały nagrodzone wartościowymi nagrodami, których fundatorem był OHP.

W Memoriale im. Szymona Drekslera najlepsza okazała się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 , która zdobyła I miejsce  w kategorii chłopcy, II miejsce zdobyła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w  Brzegu, III miejsce przypadło Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Brzegu. Ale to nie koniec IV miejsce zajęły dziewczęta z Szkoły Podstawowej nr 3 . Nagrody  ufundowały związki zawodowe ZNP i NSZZ Solidarność.

   Takiego święta nawet deszcz nie był w stanie zepsuć, to najdłuższa tradycja w historii brzeskich szkół, którą zamierzamy kontynuować. Niezwykle pięknie dziękujemy za ogromne wsparcie naszych przyjaciół, pracodawców, rodziców. Dzięki Państwu mogliśmy zorganizować to piękne i jedyne święto w takim stylu.

    Prowadzenia całości uroczystości, pod czujnym okiem Elżbiety Francuz, podjęli się:  Amelia Pasierbska, Natalia Wożniak i Krystian Obiegły. Za przygotowanie poloneza odpowiedzialna była niezastąpiona Agata Scąber.

 

   Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie, jesteśmy zaszczyceni, że razem z Wami mogliśmy świętować naszą tradycję. Dziękujemy dyrektorowi Zamku Piastów Śląskich – Panu Dariuszowi Byczkowskiemu za gościnę.

 

   Ogromne podziękowania za objęcie Patronatem Honorowym - Wojewody Województwa Opolskiego, Marszałka Województwa Opolskiego, Starosty Powiatu Brzeskiego i Burmistrza Miasta Brzegu. Tak wielkie wydarzenie, które wyróżnia naszą szkołę i jest jedynym powrotem do świętowania imienin patrona szkoły Jerzego II Piasta - słynnego budowniczego, założyciela Piastowskiego Gimnazjum,  świętowaliśmy również z wojewódzkimi i lokalnymi mediami.

 

   Niemożliwe stało się możliwe. Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim darczyńcom, którzy swoim dobrym sercem i zaangażowaniem materialnym sprawili, że nasz projekt odniósł sukces. Wszystkim życzymy wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym!

 

 

Sponsorzy strategiczni

 • Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK”
 • Produkcja Handel Usługi Victoria Jaworski Kaczan Raciborski
 • "Jarząbek" Sp.j. Usługi Brukarskie

 

Sponsorzy:

 • Bank Spółdzielczy w Brzegu
 • El-Sol Instalacje Robert Szlachcikowski w Lubszy
 • P.P.H.U. „Smak” s.c. w Brzegu Katarzyna Sawicka Paweł Sawicki
 • Akademia Fryzjerska . Rafał Wiewióra Salon Expert L' Oreal
 • Radjax Radosław Podgórski, Jacek Szczurkowski Spółka Jawna
 • Inet-System – części komputerowe Grzegorz Chrzanowski
 • Pw Chembud Krystian Sikora (BCNB Brzeskie Centrum Narzędziowo -Budowlane)
 • KOŹLENIA ARTUR. ZAKŁAD REMONTOWY. TYNKI ZEWNĘTRZNE I WEWNĘTRZNE
 • Przedsiębiorstwo ADREL Ryszard Adaszyński
 • CARTEC DIAGNOSTIC TRZASKA TOMASZ
 • Ośrodek Szkolenia Kierowców „Strażak” – Łukasz Rzepka
 • BIMS – Hurtownia Instalacyjna w Stanowicach
 • Piekarnia-Cukiernia B. J. Cuper
 • "Certa" Dawid Szymaniak Renowacje i remonty
 • Petro -Gum Piotr Pokrzywa 

 

M.W. 

 

 

Data dodania: 2022-10-27 10:31:39
Data edycji: 2022-10-27 10:40:28
Ilość wyświetleń: 852

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej