Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Absolutorium w ZSB w Brzegu

Absolutorium w ZSB w Brzegu

 

Ostatni piątek kwietnia jest corocznie dniem pożegnania absolwentów ZSB w Brzegu. W tym roku po raz drugi w historii szkoły nie mogliśmy spotkać się na uroczystym apelu i pożegnać uczniów czwartych klas technikum, jak to było w tradycji. Bez uczniów klas młodszych, ale za to w pełnym rygorze epidemiologicznym uczniowie spotkali się po raz ostatni z wychowawcami oraz dyrekcjom szkoły. 

 

Po czterech latach w technikum Zespołu Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu, 38 uczniów w zawodzie technik logistyk, technik pojazdów samochodowych zakończyło kolejny rozdział w życiu.  

 

Chociaż na pewno odczuwacie radość i dumę, to nieobce jest także uczucie smutku. Szkoła była dla Was miejscem nauki, zdobywania wiedzy, ale także drugim domem – mówiły wychowawczynie Arleta Włodarczyk Bożena Cierniak.

 

Pełne wzruszenia podziękowanie przygotowała wychowawczyni kl. 4 TLS – Arleta Włodarczyk, kierując swoje słowa do swoich uczniów:

„Spotykamy się w nietypowych okolicznościach, to bardzo trudny dla nas wszystkich czas, a zwłaszcza dla Was młodych ostatni rok był bardzo trudny.

Żeby docenić wartość miesiąca, spytaj matkę, której dziecko przyszło na świat za wcześnie. Żeby docenić wartość godziny, zapytaj zakochanych czekających na to, żeby się zobaczyć.

Żeby docenić wartość minuty, zapytaj kogoś, kto przegapił autobus albo samolot. Żeby docenić wartość sekundy, zapytaj kogoś, kto przeżył wypadek. Żeby docenić wartość setnej sekundy, zapytaj sportowca, który na olimpiadzie zdobył srebrny medal.

Czas na nikogo nie czeka, łapcie każdy moment, który przed Wami, bo jest wartościowy. Dzielcie go ze szczególnymi ludźmi, a będzie jeszcze więcej wart”

- życzę Wam, żebyście swoje dorosłe plany mogli jak najszybciej realizować w normlanych warunkach, dużo zdrowia, szczęścia i wytrwałości w dążeniu do celu – mówiła Arleta Włodarczyk, wychowawczyni.

 

 

Za kilka dni staniecie przed jednym z najważniejszych egzaminów – maturą. Wiem, jestem przekonana, że zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą Wam zdać egzaminy pozytywnie. Pomimo trudnych realiów pandemicznych z podziwem patrzyłam na Wasze dążenie do celu, Waszą determinację i ciężką pracę – mówiła do absolwentów Renata Jabłońska – Denes, dyrektor szkoły.  

 

Wasza przygoda z ZSB w Brzegu dobiegła końca, ale pamiętajcie, że drzwi tej szkoły zawsze będą dla Was otwarte. Gratulujemy wytrwałości, sukcesów, życzymy Wam wszystkiego co najlepsze, połamania piór na maturze! – dodała dyrektor.

 

Żegnamy maturzystów 2017 – 2021, wśród których, znaleźli się tacy, którzy zasłużyli na szczególne uznanie i otrzymali nagrody, wyróżnienia w klasie IV TL: Natalia Pluta – od samego początku nauki w szkole najlepsza uczennica, świadectwo z czerwonym paskiem, nagroda dyrektora i specjalna nagroda Starosty Powiatu Brzeskiego. Za dobre i bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz pracę na rzecz szkoły nagrody otrzymali: Adamowicz Paulina, Białek Aleksandra, Błaszczyk Tomasz, Cieślak Michał, Golonka Małgorzata, Jaros Natalia, Kukliński Patryk, Lejman Paulina, Sarzyniak Kacper, Rzepka Szymon, Sikora Filip , Staniak Konrad i Zdziebło Konrad.

 

Nagrodę dla najlepszego ucznia w klasie IV TLS otrzymał Dominik Górski – za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, Gracjan Pender za dobre wyniki i wzorowe zachowanie i Krzysztof Semenowicz za najlepszą frekwencję.

 

Przyjmijcie życzenia i ciepłe słowa pożegnania od Waszych młodszych kolegów, nauczycieli i dyrekcji. Powodzenia w dalszej edukacji i do zobaczenia! 

 

 

Data dodania: 2021-04-30 16:18:32
Data edycji: 2021-04-30 16:25:08
Ilość wyświetleń: 337

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook