Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Alternatywa spędzania czasu wolnego podczas przerw

Alternatywa spędzania czasu wolnego podczas przerw

Tuż przed przerwą świąteczną w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie kącika relaksacyjnego dla uczniów. Miejsce to wraz z całym zapleczem powstało dzięki pozyskaniu środków przez młodzież w ramach projektu pn. „Młodzież gotowa do działania” współfinansowany przez UE ze środków EFS - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Uroczystość oddania młodzieży miejsca relaksacji przez Renatę Jabłońską-Denas, dyrektor ZSB w Brzegu oraz Izabelę Podobińską z Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych 14 odbyła się 18 grudnia 2019 r.

Inicjatywa przeznaczona była dla młodzieży w wieku 15-29 lat. Udział w projekcie miał na celu rozwijanie kompetencji miękkich np. autoprezentacji czy kreatywności oraz zachęcenia młodzieży do włączenia się w działalność prospołeczną. Kreatywne pomysły jakie prezentowali uczestnicy zostały zrealizowane w szkołach tak, jak w naszej. Grupa projektowa ZSB w Brzegu pod nazwą „Kamienniki” w składzie: Emanuel Boberski, Paulina Krzak, Karolina Kuczyńska, Ewa Gisko, Daria Buchcic, Natalia Radosz, Igor Zaczyński, Aleksander Fiałkowski oraz Cyprian Stodoła, stworzyli projekt inicjatywy prospołecznej pn. Alternatywa.

 

Celem projektu było stworzenie alternatywy spędzania czasu wolnego dla uczniów naszej szkoły. I tak zaproponowano stworzenie miejsca, gdzie będzie można zawsze pograć w gry planszowe, posłuchać muzyki, pośpiewać. W swoim uzasadnieniu młodzież napisała – chcemy polepszyć integrację uczniów naszej szkoły, utworzyć miejsce do fajnego spędzania wolnego czasu. Wszystko by pokazać, że nie tylko telefon komórkowy jest jedyną rozrywką podczas przerw, czy tzw. okienek lub też czekania na środki transportu przed powrotem do domów.

Dzięki temu szkoła, a przede wszystkim uczniowie wzbogacili się w sprzęt karaoke oraz gry planszowe.

Druga grupa projektowa pod nazwą „Śmigacze” w składzie: Sandra Lipka, Adam Pasternak, Martyna Rybarczyk, Dominika Piecuch, Klaudia Cygal, Natalia Pluta, Stanisław Majcher oraz Oliwia Nakonieczna w swoim projekcie podjęli się zorganizowania kącika relaksacyjno-integracyjnego. To miejsce, gdzie uczniowie będą mogli odprężyć się, pouczyć przed sprawdzianami, pogadać i mieć swoje miejsce na relaks przy muzyce czy graniu w gry planszowe.

Koszt całości przedsięwzięcia to 2100 zł. Organizatorami projektu, jest opolski Urząd Marszałkowski i Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

M.W. 

Data dodania: 2020-01-09 17:12:49
Data edycji: 2020-04-11 17:13:45
Ilość wyświetleń: 455

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook