Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Bezpieczeństwo zaczyna się od wiedzy – opanuj pierwszą pomoc przedmedyczną/ Lekcja otwarta

Opanuj Pierwszą Pomoc Przedmedyczną – bezpieczeństwo zaczyna się od wiedzy, jak mogę pomóc, co mam zrobić, jak zareagować, pod takim hasłem rozpoczęła się dziś lekcja otwarta, którą poprowadziła Bożena Cierniak, nauczyciel przedmiotów zawodowych.

 

W lekcji otwartej uczestniczyła klasa ósma PSP nr 3 oraz uczniowie klasy pierwszej technikum spedycji (OPW), a także nauczyciele z dyrekcją szkoły na czele.

 

Lekcje pierwszej pomocy przedmedycznej to niezwykle ważne i wartościowe doświadczenie dla uczniów, a mają na celu wyposażyć w niezbędne umiejętności i wiedzę potrzebną do udzielania pomocy w przypadku nagłych sytuacji medycznych.

 

Uczniowie dowiedzieli się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomoc – w tym sprawdzenie bezpieczeństwa miejsca zdarzenia, ocena stanu poszkodowanego oraz wezwanie pomocy medycznej. Młodzież uczestniczyła w ćwiczeniach praktycznych, podczas których mieli możliwość wypróbowania różnych technik pierwszej pomocy na manekinie. Rozmawiano także o znaczeniu telefonu alarmowego.

 

Praktyczne szkolenia i symulacje mogą być szczególne skutecznym sposobem na przyswojenie umiejętności pierwszej pomocy przedmedycznej, pozwalają uczniom na bezpośrednie wykorzystanie zdobytej wiedzy i nabycie pewności siebie w sytuacjach awaryjnych.

 

Data dodania: 2024-03-26 19:29:59
Data edycji: 2024-03-26 20:12:51
Ilość wyświetleń: 56

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej