Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Damian Lis – artysta, nasz absolwent.

Damian Lis – artysta, nasz absolwent.

 

Osobowość, indywidualność, artysta, fryzjer i nasz absolwent. Można o nim pisać wiele, zawsze skromny, a jednocześnie z wielkim sercem młody człowiek. Zachwycał swoim śpiewem podczas każdej uroczystości szkolnej. Zawsze podczas Jego występów „przechodziły ciary”… Niesamowity głos zdobywał właściwie wszystkie nagrody podczas festiwali szkolnych, międzyszkolnych, wojewódzkich. Jednocześnie pracując, doskonaląc swój warsztat wokalny w Brzeskim Centrum Kultury. Wokalista od lat rozwija swój talent pod okiem Joanny Bilowickiej z Brzeskiego Centrum Kultury.

Podczas dzisiejszego briefingu głos zabrała Renata Jabłońska – Denes, dyrektor ZSB w Brzegu.

Damian Lis to nasza duma, to nasz człowiek! Wprawdzie zakończył już edukację w naszej placówce, ale to tutaj kształcił się w szkole branżowej I stopnia w zawodzie fryzjer. Dał nam się zapamiętać jako młody zdolny i wszechstronny człowiek, który ma osiągnięcia nie tylko w śpiewie, ale również jako świetny fryzjer. Na wielu konkursach i olimpiadach fryzjerskich zdobywał laury. Śledzimy jego karierę i jesteśmy z niego dumni – dodała Renata Jabłońska-Denes, dyrektor ZSB w Brzegu.

Jak mówił dziś Damian - śpiewam od dziecka, moje życie to muzyka. Cieszę się że mi się udało, i że ludzie widzą we mnie potencjał. 

I bardzo dobrze, bo gdy ma się w sobie tyle talentów, a przy tym wrodzoną skromność zajdzie się bardzo daleko. Wierzymy w to bardzo mocno. 

Dziś Damian zaśpiewał  utwór "Nic do stracenia", który stworzyli Mrozu i Sound'n'Grace. To ta piosenka stała sie przepustką do Opolskich Debiutów. 

 

Teraz nie zostaje nam nic, oprócz trzymania kciuków i mocnego kibicowania do przejścia w kolejne etapy. Zatem niedługo rozpocznie się głosowanie, mamy nadzieję, że dzięki naszym uczniom, absolwentom, brzeżanom i nie tylko Damian Lis wystąpi na Festiwalu w Opolu w koncercie Debiutów. A potem tylko wielka kariera, bo kto, jak nie Damian Lis.

 

TVP3 Opole

Radio Opole

Głos Powiatu 24.pl

Panorama Powiatu i www.brzeg24.pl

Data dodania: 2021-04-27 19:22:08
Data edycji: 2021-04-28 10:25:07
Ilość wyświetleń: 520

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook