Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dobry początek klas pierwszych w ZSB w Brzegu

Dobry początek klas pierwszych w ZSB w Brzegu

Na początku był chaos – ten powszechnie używany zwrot obrazowo opisuje to, co działo się na początku roku szkolnego wśród uczniów klas pierwszych. Po półtora miesiąca w nowej szkole można zauważyć, że chaosu już nie ma, ale nadal ważna jest integracja.

 

Integracja to proces, który nadal trwa, bo zespół klasowy powinien być jak dobrze działający samochód. Każdy uczeń jest potrzebny, zna swoje zadania, swoje mocne i słabe strony, a także rozumie to, że razem tworzą wspólną całość. Dlatego od początku roku „jak żółw ociężale” wraz z uczniami klas pierwszych integrujemy się poprzez spotkania, warsztaty czy wspólne wyjścia. Już jest nieźle, ale dodatkowo Samorząd Uczniowski zorganizował również wspólną zabawę integracyjną pod hasłem: „Wsparcie na starcie” .

W drugim tygodniu października wychowawcy wraz ze swoimi klasami spotkali się na obiektach sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzegu. Przy pięknej słonecznej i niby zimnej pogodzie wszystkim dopisywały humory i wykazywali chęci do wspólnej zabawy.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką Agnieszką Łukaszów przygotował mnóstwo atrakcji sportowych, ale nie tylko. Każda klasa miała do pokonania pięć konkurencji – rzuty do balonów połączone z quizem o zdrowym stylu życia, sztafeta połączona z konkursem wiedzy o szkole, siatkówka plażowa, kalambury, które prowadziły wychowawczynie Hufca Pracy w Brzegu oraz zabawa w abecadło i badminton, a na koniec dogrywka, czyli rzuty karne.

Nie obyło się bez „belgijki” i innych wspólnych tańców wszystkich uczniów, niektórzy nawet wspólnie śpiewali – mają talent uczniowie ZSB w Brzegu.

Na zakończenie dyrektor szkoły Renata Jabłońska – Denes wręczyła zwycięzcom nagrody i dyplomy. Pierwsze miejsce zajęła klasa 1 RS (technikum), która odebrała nagrody wraz ze swoim wychowawcą Andrzejem Pawlickim. Drugie miejsce 1 A z wychowawcą Piotrem Dereniem, trzecie miejsce 1 C z wychowawcą Beatą Jakimiuk. Dyplom za udział i honorowe podejście do konkurencji odebrała klasa IB z wychowawcą Tomaszem Wypychem.

„Doskonale rozumiemy, że przejście do szkoły średniej to dla jednych ekscytacja, a dla innych przerażenie. Dlatego dzięki takim spotkaniom mogliście poznać siebie nawzajem, nauczyć się współpracować w grupie, co, mamy nadzieję, pozwoli na stworzenie serdecznej i przyjacielskiej atmosfery” – mówiła Renata Jabłońska -Denes, dyrektor szkoły. „Niech ten dzień będzie kolejną lekcją budowania więzi i relacji między wami i nauczycielami”– dodała na koniec pani dyrektor.

Monika Wojciechowska

Pedagog szkolny

 

Data dodania: 2021-10-11 19:39:40
Data edycji: 2021-10-11 20:25:26
Ilość wyświetleń: 206

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook