Czcionka:

A+A-

Kontrast:

DOMINIK NOWACKI w finale ogólnopolskiego konkursu Young Car Mechanic

DOMINIK NOWACKI w finale ogólnopolskiego konkursu Young Car Mechanic
 
Dominik Nowacki uczeń klasy II technikum pojazdów samochodowych w miniony weekend brał udział w finałowych zmaganiach VII krajowego konkursu Young Car Mechanic, który odbył się w Warszawie. To europejski konkurs dla uczniów techników i branżowych szkół samochodowych. Już samo zakwalifikowanie się do finałowej dziesiątki było świetnym osiągnięciem, bo w tegorocznej edycji konkursu brało udział 900 uczestników reprezentujących 23 szkoły z całej Polski.
 
W etapie finałowym najlepsza dziesiątka konkursu musiała wykonać 10 zadań praktycznych przygotowanych przez organizatora konkursu firmę Inter Cars i jej partnerów - czołowych dostawców i producentów branży Automotive. Wykonanie zadań wymagało od uczestników specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności w posługiwaniu się odpowiednimi narzędziami i przyrządami. Finaliści musieli wykazać się umiejętnościami m.in. wymiany napędu rozrządu, znajomością zaawansowanej diagnostyki komputerowej. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wyrównany wysoki poziom.
 
W klasyfikacji końcowej uczestników dzieliły niewielkie różnice punktowe.
 
Dominik finale zajął 9 miejsce. Otrzymał nagrody rzeczowe a dla każdego z finalistów Fundacja Inter Cars ufundowała nagrody w postaci jednorazowego stypendium w wysokości 1000 zł na rozwój talentów i zainteresowań każdego z uczniów.
 
Serdecznie gratulujemy Dominikowi i jego nauczycielom oraz życzymy wielu następnych sukcesów.
 
Roman Zięba
Data dodania: 2023-05-23 13:36:12
Data edycji: 2023-05-23 13:37:17
Ilość wyświetleń: 34

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook