Czcionka:

A+A-

Kontrast:

„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

Od wielu lat w naszej szkole w lutym włączamy się w obchody Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu, przygotowując w szkole różne akcje i prelekcje. W tym roku każdy uczeń w szkole otrzymał informacje związane z bezpieczeństwem w Internecie.

 

Nasi nauczyciele informatycy p.Piotr Dereń i Dariusz Nowacki przeprowadzili 22 i 23 lutego prelekcje dla uczniów klas pierwszych, podczas których zwrócono uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.

 

Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta – mówili prowadzący zajęcia.

 

Podczas zajęć w każdej klasie poruszono temat cyberprzemocy, bezpiecznego korzystania z portali społecznościowych i Internetu, prawa autorskie oraz ochronę danych osobowych.

 

Dariusz Nowacki, nasz nauczyciel informatyki wprowadził młodzież w temat uzależnienia, prezentując materiały można było dowiedzieć się jak to jest i co to jest zespół abstynencji. To szczególnie ważny temat w tych czasach, gdy większość z nas spędza dużo, za dużo czasu przed ekranem komputera, czy innych nośników elektronicznych.  Podkreślano również  temat anonimowości w Internecie, która, tak naprawdę nie istnieje. Do kogo zgłosić naruszenie poszanowania praw, czy możemy usunąć swoje dane opublikowane w Internecie, co to są szkodliwe oprogramowania to niektóre z licznych zagadnień spotkań w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu.

 

Chcemy podkreślić również potencjał Internetu, który młodzież może wykorzystać zarówno w edukacji co stało się w dzisiejszym czasie jedynym wyjściem oraz i może niestety w kontaktach z rówieśnikami mówił Piotr Dereń. 

 

M.W. 

 

 

 

 

 

Data dodania: 2021-02-23 15:55:07
Data edycji: 2021-02-23 17:17:35
Ilość wyświetleń: 461

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook