Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Dzień Edukacji Narodowej 2020

W cieniu pandemii, z inną formułą niż co roku z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, przypadające na 14 października.

 

Zwykle w połowie października rok, w rok w naszej szkole obywała się uroczysta akademia, wręczanie kwiatów, podziękowań nauczycielom. W związku z panującą pandemią święto to przebiegało inaczej niż w latach poprzednich, ale równie pięknie i wyjątkowo.

 

Ten dzień dla nas nauczycieli, pracowników administracji i obsługi będzie zawsze uroczystym świętem edukacji. W nielicznym gronie, ale w doniosłej atmosferze spotkaliśmy się w holu szkoły by uczcić to święto i wysłuchać tego co przygotowała młodzież.

 

Wszystkich zebranych przywitała Renata Jabłońska - Denes, dyrektor szkoły, która dziękowała za trud w pracy codziennej, za cierpliwość i zrozumienie, dodając, że w tych czasach ciężkich życzy wszystkim przede wszystkim zdrowia.

 

Apel uświetnił występ uczennic Zosi Bogusz, Natalii Wożniak i Natalii Wężyk z klasy I TL i Patrycji Dobis z klasy II LSG, które pod profesjonalnym okiem Małgorzaty Niewczas zaprezentowały covery znanych artystów polskich ze zmienionym tekstem. 

 

Nad scenariuszem pracowała Elżbieta Francuz, a uroczysty apel poprowadziły Martyna Rybarczyk i Natalia Radosz, przewodnicząca i wiceprzewodnicząca samorządu uczniowskiego.

 

Dziękujemy naszym uczniom, za pamięć i przepiekny występ, za życzenia i dobre słowo. 

 

Poniżej kilka informacji o Dniu Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej jest polskim świętem państwowym, świętem oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773. Warto dodać, że Komisja Edukacji Narodowej była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie.

Data dodania: 2020-10-13 18:28:39
Data edycji: 2020-10-14 19:43:10
Ilość wyświetleń: 89

Kalendarz

Doradca zawodowy

W stronę przyszłości
Czytaj więcej

Strefa dla nauczyciela

Przejdź dalej

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Cytat

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook