Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dzień otwarty w X Opolskiej Brygadzie Logistycznej

 

Klasy logistyczne, ale nie tylko w ramach innowacji wojskowej mieli w kwietniu wiele spotkań i działań związanych z wojskiem.  Po dwóch latach pandemii wracamy do spotkań i rozwijania innowacji wojskowej w naszej szkole.

Tym razem uczniowie 2 TL (technik logistyk z innowacją wojskową) oraz 1 RS (technik pojazdów samochodowych) odwiedzili jednostkę wojskową we Opolu.

 

Dla uczniów przygotowano pokazy, wykłady oraz zajęcia praktyczne, które miały na celu zaprezentowanie specyfiki służby wojskowej. Na placu treningów ogniowych przeprowadzono zajęcia strzeleckie z wykorzystaniem symulatorów i tranażerów, zajęcia z topografii, łączności, obrony przed bronią masowego rażenia i survivalu. Młodzież wraz z opiekunami zwiedzała bazę szkoleniową brygady, a także Sale Tradycji. Można było obejrzeć uzbrojenie i sprzęt wojskowy.

 

Uczniowie mieli także okazję zobaczyć czym zajmują się na co dzień żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej, pracujący w warsztacie pojazdów kołowych 55 Batalionu Remontowego.

 

W czasie szkolenia obecni byli również specjaliści z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Opolu oraz Ośrodka Zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Opolu, którzy informowali na temat zasad naboru do wojska i rozwoju zawodowego w Siłach Zbrojnych RP. Dzięki żołnierzom z 171 batalionu lekkiej piechoty z Brzegu, goście poznali również specyfikę służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

 

 

Organizatorem wyjazdu był pan Andrzej Pawlicki,

Opiekunki wyjazdu P. Iwona Pasierska oraz Justyna Pekar, 

 

Tekst na podstawie kpt. Piotr Płuciennik
Zdjęcia: plut. Michał Dec oraz Justyna Pekar 

 

Data dodania: 2022-05-03 10:25:42
Data edycji: 2022-05-03 10:27:55
Ilość wyświetleń: 243

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook