Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dzień Piżamy w szkole

 

Niecodzienna akcja zorganizowana przez Samorządu Uczniowski ZSB w Brzegu odbyła się, w listopadzie. W jeden dzień rzeczywiście uczniowie do szkoły przyszli ubrani w piżamy.

Dzień piżamy, to przede wszystkim zwrócenie uwagi na zdrowie i empatię. Zdrowie to nie tylko zdrowa dieta, to zdrowe zachowanie, zdrowe myślenie, to dobre relacje z rówieśnikami, to równowaga między zabawą, a obowiązkami. To poznanie siebie i swojego miejsca w otaczającym świecie. Akcja organizowana przez Fundację „Gdy liczy się czas”.

 

Jak można przeczytać na stronie fundacji: „wspieramy dzieci chorych na raka, a fundusze zebrane przeznaczamy na zakup niezbędnego sprzętu potrzebnego w czasie terapii m.in. pomp do chemioterapii oraz leków.

 

Dlaczego piżama? Ponieważ piżama to podstawowy strój dzieci znajdujących się na oddziałach onkologii. To co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem – dla nich jest symbolem walki o zdrowie i życie. Założenie piżam jest symbolem solidarności z chorymi dzieci i wsparciem wszystkich najmłodszych pacjentów oraz ich rodzin.

Na każdej przerwie, uczniowie, nauczyciele wrzucali symboliczne kwoty do specjalnej oznakowanej puszki, w zamian każdy otrzymywał aniołka.

Specjalne naklejki w postaci aniołów przygotowali rodzice Juli Wysockiej z kl. 3 LP. Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie i wsparcie tej akcji.

Komisyjnie przeliczone puszki w obecności pedagoga szkolnego i opiekunek Samorządu zaskoczyły wszystkich. Udało nam się zebrać 400 zł.

Pomimo zimna i trwającego remontu w naszej szkole, był to nie lada wyczyn, ale cieszymy się, że młodzież chce pomagać i jest wrażliwa na innych. Pieniążki zostały przesłane na konto Fundacji.

Gratulujemy empatii i zaangażowania społeczności szkolnej.

 

Data dodania: 2021-11-20 22:51:42
Data edycji: 2021-11-22 17:15:42
Ilość wyświetleń: 172

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook