Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dzień Sapera w 1 Brzeskim Pułku Saperów

Dzień Sapera w 1 Brzeskim Pułku Saperów

Na zaproszenie 1 Brzeskiego Pułku Saperów, uczniowie technikum logistycznego z innowacją wojskową wzięli udział w obchodach święta Wojsk Inżynieryjnych „Dnia Sapera”.

 

Tradycyjnie w miesiącu kwietniu obchodzone jest Święto Wojsk Inżynieryjnych, upamiętniając wysiłek i trud wszystkich pokoleń saperów, którzy walczyli o niepodległość Polski, rozminowywali kraj, odbudowywali go ze zniszczeń w różnych okresach swojej historii i nieśli pomoc społeczeństwu podczas klęsk żywiołowych (…) Mając na względzie zakres prac i przedsięwzięć, za które wojska inżynieryjne są odpowiedzialne należy być dumnym z ich dokonań. Każdego dnia potwierdzają swój profesjonalizm w służbie ku chwale Ojczyzny” – czytamy na stronie Internetowej Wojska Polskiego.

 

Uczniowie wraz z opiekunkami Bożeną Cierniak i Agnieszką Łukaszów uczestniczyli w uroczystym Apelu na placu musztry 1psap. Młodzież mogła po raz kolejny porozmawiać z żołnierzami, wsiąść do pojazdów wojskowych, obejrzeć sprzęt będący na wyposażeniu wojsk inżynieryjnych.

 

 

A na koniec spotkania tradycyjna wojskowa grochówka.

 

 

Data dodania: 2022-04-23 17:35:59
Data edycji: 2022-04-23 17:42:23
Ilość wyświetleń: 87

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook