Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Edukacja przez szachy – mamy mistrza szachów

Edukacja przez szachy – mamy mistrza szachów

 

Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni.

Paul Morph

 

 

Mistrzostwa szkoły w szachach stały się tradycją i co roku cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W tegorocznym turnieju wzięło udział 12 zawodników, którzy od 8 do 13 października wyliczyli o tytuł mistrza szkoły.

 

Wiadomo, że szachy uczą, kształtują i rozwijają logiczne myślenie, umiejętności zasadnego działania, wyobraźnię, umiejętność podejmowania decyzji, rozwiązywania problemów oraz wiele innych aspektów intelektualnego rozwoju człowieka – mówił Piotr Dereń, organizator mistrzostw, nauczyciel matematyki.

 

 

 

 

W  szkolnych mistrzostwach uczniowie grali każdy z każdym po dwie partie na przemian raz białymi, a raz czarnymi figurami, na turniejowych szachownicach z zegarami szachowymi, dodaje Piotr Dereń.

 

 

Pierwsze miejsce bezapelacyjne zdobył Daniel Bogacki z kl.3 TLS, drugie Filip Szubart z kl.2 LSG, a trzecie Maciej Solan z 2 LP. Na czwartym miejscu uplasował się Łukasz Dudzik z 3 TLS.

 

W turnieju brali udział również Paweł i Sebastian z 1TL, Szymon z 2LSG, Karol z 2LP, Marcel, Paweł i Oliwier z 1TBS oraz Dariusz z 2BAP.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, które wręczyła Renata Jabłońska-Denes, dyrektor szkoły. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne turnieje. 

 

red.M.W.

Data dodania: 2020-10-21 19:39:42
Data edycji: 2020-10-22 18:50:22
Ilość wyświetleń: 327

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook