Czcionka:

A+A-

Kontrast:

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!” – akcja edukacyjna KAS

 

Podniesienie świadomości związanych z uzależnieniem od hazardu i uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych to główny cel zajęć, jakie odbyły się 17 maja w naszej szkole.

Uczniowie klas 1A, 1C oraz 2 BA i BB uczestniczyli w lekcji przeprowadzonej przez Monikę Waliszewską i Justynę Korolczuk z Izby Skarbowej w Brzegu.

Hazard? Nie daj się wciągnąć! to akcja edukacyjna, prowadzona przez Krajową Administrację Skarbową. To świetna lekcja profilaktyczna dla młodych ludzi, dzięki której pokazujemy, z jakim niebezpieczeństwem wiąże się udział w grach hazardowych, a przede wszystkim przestrzec przed tą bardzo niebezpieczną rozrywką.

Jak mówiły podczas spotkania Pani Monika i Pani Justyna – „organizatorzy nielegalnych kasyn internetowych często oferują graczom możliwość grania za darmo, aby w efekcie uzależnić od gry za pieniądze, często oferowane są nagrody w postaci wirtualnych żetonów, wszystko po to by wciągnąć w grę”

Uprawianie hazardu najczęściej kojarzy się z osobami dorosłymi. Jednak dzieci i młodzież także grają w gry hazardowe, bo do tego wcale nie potrzeba kasyna, a zaczyna się od pozwolenia rodziców na zdrapki, które traktowane są jako zabawę – mówiły.

 

Akcja odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Spotkanie zorganizowała Agata Straub – pedagog szkolny

 

 

Data dodania: 2022-05-17 19:19:12
Data edycji: 2022-05-17 19:22:38
Ilość wyświetleń: 46

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook