Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Lekcja online z programem Ministerstwa Sprawiedliwości

Ignorantia iuris nocet (łac. nieznajomość prawa szkodzi), to stara łacińska paremia, w myśl której nie można powoływać się na nieznajomość prawa w ochronie przed odpowiedzialnością prawną. Świadomość praw i obowiązków to przede wszystkim ochrona przed poważnymi i często kosztownymi reperkusjami naszych działań. Dlatego tak ważne jest pozyskiwanie wiedzy na temat prawa już w weku nastoletnim.  

Drugi tydzień marca rozpoczęliśmy od lekcji online z zakresu odpowiedzialności nieletnich w świetle obowiązującego prawa i udziału w programie „Problemy prawa? Prosta sprawa”, organizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości. 

 

Lekcja online na żywo wprost z Ministerstwa prowadziła 8 marca Paulina Janik (czynny sędzia, Główny Specjalista Wydziału Promocji Ministerstwa Sprawiedliwości, doktorantka Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach). W lekcji uczestniczyli uczniowie klasy I TL, I TBS i II LP.

 

Podczas zajęć uczniowie poznali podstawowe pojęcia dla postępowania karnego, zasady odpowiedzialności karnej i formy postepowania.

Lekcja pozwoliła zrozumieć podstawowe pojęcia prawne dzięki codziennym przykładom. Naukę uprzyjemniała atrakcyjna forma zajęć i przyjazna atmosfera panująca podczas prezentacji.

 

Tematyka zajęć wpisywała się w działania zawarte w Programie Wychowawczo-Profilaktycznym ZSB w Brzegu.

Kolejne lekcje odbędą się z Wydziałem Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Brzegu ,a w  niedługim czasie ponownie z Ministerstwem Sprawiedliwości.

 

Data dodania: 2021-03-09 11:02:37
Data edycji: 2021-03-09 14:24:24
Ilość wyświetleń: 521

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook