Czcionka:

A+A-

Kontrast:

„Lekcje z Temidą”

Tydzień z prawem w ZSB w Brzegu zakończyliśmy spotkaniem online z Darią Michałowską, prawnikiem, która poprowadziła zajęcia w ramach programu edukacyjnego „Lekcje z Temidą”.

„Lekcje z Temidą” finansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Celem programu jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej młodzieży, a także kształtowanie postaw pro obywatelskich wśród młodzieży.  W tych zajęciach udział wzięły klasy 3 TLS, 3 TLR oraz 4 TL i 4 IV TLS.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się po co jest prawo,  jak dostać się na studia prawnicze i co można po nich robić? Gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa? Jakie prawa ma konsument? Czym jest stalking? Jak reagować na prześladowanie w szkole? Gdzie szukać przepisów prawa? Co zrobić, gdy kupiona przez internet rzecz jednak nie jest tą wymarzoną?

Ale to nie wszytsko, bowiem poruszono również temat odpowiedzialności za treści publikowane w internecie. 

Uczniowie zadawali pytania i żywo dyskutowali na tematy poruszane podczas zajęć. Na zakończenie wszyscy sprawdzili swoja wiedzę w teście online ze 100% wynikiem.

M.W. 

Lekcje z Temidą

Data dodania: 2021-03-12 11:18:58
Data edycji: 2021-03-12 17:03:04
Ilość wyświetleń: 404

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook