Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Mikołajkowy prezent dla ZSB w Brzegu

Grudniowy czas wiąże się z prezentami, czasami większymi, czasami mniejszymi, jednakże zawsze przynoszą one radość i zadowolenie. Tak jest w naszej szkole cieszymy się z wielkiego – nie tylko gabarytowo prezentu od firmy „Tepark” która przekazała nam oczyszczarkę kabinową inżektorową.  Jest to kolejne urządzenie, które wzbogaci kształcenie w zawodzie technik pojazdów samochodowych.

 

 

Nowa oczyszczarka została przekazana przez Pana Cezarego Kuleszę, właściciela firmy „Tepark” naszej szkole 18 grudnia. Nie kryjemy, że mamy kolejny sprzęt, który udoskonali naukę w zawodzie technika pojazdów samochodowych mówi Beata Jakimiuk, kierownik szkolenia zawodowego. Urządzenie umożliwia oczyszczanie i nadawanie struktury obrabianym powierzchniom metodą strumieniowo-ścierną za pomocą np. drobnego śrutu, kulek szklanych itp. - dodaje Roman Zięba, opiekun pracowni praktycznej.

 

Wraz z uczniami klasy III TLS dokonano montażu urządzenia, pierwszego uruchomienia oraz próby technicznej. Uczniowie skorzystali również z instruktażu stanowiskowego, który przeprowadził Cezary Kulesza nasz darczyńca, właściciel firmy.  Po sprawdzeniu i uruchomieniu urządzenia pierwsza praca oczyszczania stojanu rozrusznika dokonana została przez Beatę Jakimiuk oraz ucznia Michała Maryszczaka.

 

Oczyszczarka będzie wykorzystywana w   kształceniu praktycznym w zawodzie technik pojazdów samochodowych związanego z ochroną antykorozyjną materiałów i części stosowanych w pojazdach samochodowych – dodaje Roman Zięba.

 

18 grudnia 2020 r. zapisze się w historii naszej szkoły jako dzień radosny i bardzo szczęśliwy. Jesteśmy wdzięczni za taki prezent. Dziękujemy Firmie „Teapark Kulesza Cezary” (ul. Wierzbowa 42 49-318 Skarbimierz-Osiedle”), za wkład w rozwijanie naszej pracowni pojazdów samochodowych.

 

http://www.tepark.com.pl/ 

 

Roman Zięba

 

red. M.W. 

Data dodania: 2020-12-21 10:11:05
Data edycji: 2020-12-21 22:34:53
Ilość wyświetleń: 425

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook