Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Nad Niemnem – niezwykła lektura. – Narodowe Czytanie w ZSB w Brzegu 2023

 

 

 

„Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej to niezwykła powieść niosąca w sobie mądrość życiową starszych, pamięć o poległych w Powstaniu Styczniowym 1863, energię młodego pokolenia, codzienny trud pracy wszystkich warstw społecznych by mimo zaborów naród Polski przetrwał. To postawy ludzkie, śmiesznostki i tragedie, miłość, radość, smutek, tradycje ludowe.

 

Właśnie w tym roku Nad Niemnem stało się lekturą, którą wybrano do Narodowego Czytania pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. 

 

Zespół Szkół Budowlanych w dniu 14.09.2023 , w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, wziął udział w propagowaniu tej akcji.

Pani dyrektor Renata Jabłońska-Denes, panie Anna Rymarczuk, Magdalena Kaczmarska, Iwona Buczyńska, Beata Jakimiuk, Wiesława Szczepaniak oraz nasz niesamowity przewodniczący szkoły Krystian Obiegły, czytali fragmenty Nad Niemnem na nowo odkrywając mądrość tej książki.

 

Tradycja łączyła się z nowoczesnością- czytano tekst z książki oraz z najnowszych nośników jakimi są smartfony bowiem najważniejszy w czytaniu jest tekst i jego przekaz.

Publicznością byli uczniowie Technikum nr 3, Branżowej Szkoły I Stopnia oraz wszyscy chętni, którzy przyszli do auli.

Data dodania: 2023-09-14 12:40:03
Data edycji: 2023-09-14 20:49:29
Ilość wyświetleń: 180

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej