Czcionka:

A+A-

Kontrast:

„Nie bój się ratować”

„Nie bój się ratować”

„Nie bój się ratować" to  inicjatywa Stowarzyszenie Pozytywni Klub Myśli Społecznej Inicjatywy - Powiat Brzeg skierowana do uczniów wszystkich szkół ponadpodstawowych z powiatu brzeskiego.

Zgodnie z przepisami każdy powinien posiadać umiejętność ratowania osób znajdujących się w stanie zagrożenia życia i zdrowia. Ale nie tylko przepisy powinny nas do tego skłaniać. Udzielanie pierwszej pomocy to liczenie na własne umiejętności, ale także odwagę. Takie spotkania to kolejna okazja do doskonalenia się w pomocy drugiemu człowiekowi. Uczniowie z klas 3 LSG i 3 LP  7 czerwca wzięli udział w tej akcji, która odbyła się na terenie 1 Pułku Saperów w Brzegu.

 

Uczniowie pod czujnym okiem przedstawicieli służb mundurowych uczyli się w jaki sposób pomagać i udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym w różnych wypadkach.

 

Jak piszą organizatorzy : „ dzisiejsze wydarzenie „Nie bój się ratować” było nie tylko szkoleniem i sprawdzeniem umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ale także sprawdzeniem już nabytych kwalifikacji.  

 

Świadome dokształcanie z elementów które rzutują na wspólne bezpieczeństwo powinno być elementem świadomiej współczesności. Trzeba o tym mówić, uwrażliwiać, szkolić, bo warto być dobrym przykładem dla innych, a przy tym mieć odwagę w pomaganiu drugiemu człowiekowi w sytuacji wypadku czy innych zagrożeń życia.

 

 

 

Data dodania: 2022-06-08 18:43:29
Data edycji: 2022-06-08 19:22:33
Ilość wyświetleń: 42

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook