Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Nieznajomość prawa szkodzi.

Nieznajomość prawa szkodzi.

Ignorantia iuris nocet  (łac) nieznajomość prawa szkodzi w myśl tej zasady corocznie w naszej szkole przeprowadzane są lekcje na temat: Nieletni w świetle obowiązującego prawa.

 

Co do zasady za przestępstwa nie odpowiada osoba, która nie ukończyła 17 lat. W wyjątkowych sytuacjach odpowiedzialność może ponosić już 15-o latek. Młodsi odpowiadają zgodnie z ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich mówiła asp. Magdalena Bielecka z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

 

Profilaktyczne spotkanie dla klas pierwszych szkoły branżowej odbyło się 18 października 2021 r. Tematyka spotkania dotyczyła przede wszystkim zagadnień związanych z odpowiedzialnością karną nieletnich i pełnoletnich osób, które naruszą zasady prawa.

 

W ramach obchodów Europejskiego Dnia przeciw Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu podczas prelekcji asp. Magdalena Bielecka poruszyła również ten problem.

 

„Handel ludźmi to przestępstwo, które ma charakter transgraniczny! Jest uznawany za współczesną formę niewolnictwa. To działanie skierowane na wyzysk człowieka z jednoczesnym naruszeniem prawa do wolności i godności. To zmuszanie do określonych prac, żebractwa, popełniania przestępstw, uprawiania prostytucji, które przynoszą zysk sprawcy„ https://bit.ly/3phhXxh

 

m.w. 

Data dodania: 2021-10-18 20:45:26
Data edycji: 2021-10-18 20:58:22
Ilość wyświetleń: 200

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook