Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

NOWOŚĆ! Technik eksploatacji portów i terminali w ZSB w Brzegu

NOWOŚĆ! Technik eksploatacji portów i terminali w ZSB w Brzegu

 

Uczniowie będą mogli rozwinąć skrzydła w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu, gdyż już od września otwierany jest nowy atrakcyjny kierunek – technik eksploatacji portów i terminali.

Technik eksploatacji portów i terminali to zawód, który odgrywa ważną rolę w gospodarce narodowej. Rynek pracy oczekuje na specjalistów z tej dziedziny, których zaangażowanie przyczyni się do podniesienia jakości usług świadczonych w branży transportowej i turystycznej.

Ósmoklasiści wybierając ten kierunek kształcić się będą w dwóch kwalifikacjach – obsługa podróżnych w portach i terminalach oraz obsługa ładunków w portach i terminalach. Przygotowujemy teoretycznie i praktycznie do obsługi pasażerów w terminalach promowych, morskich, kolejowych na lotniskach. Druga kwalifikacja to nauka logistyki, magazynowania, transportu ( od pakowania, załadunku, przewozu do wystawienia niezbędnej dokumentacji).

Jak mówi Renata Jabłońska – Denes, dyrektor ZSB w Brzegu: „technik eksploatacji portów i terminali to specjalista z zakresu obsługi podróżnych w portach i terminalach, w tym obsługi bagażowej, a także organizacji i prowadzenia prac związanych z przeładunkiem oraz magazynowaniem towarów i ładunków w portach i terminalach”.

- Zadbaliśmy również o miejsca praktyk dla uczniów wybierających ten profil kształcenia. Podpisane w ostatnim czasie umowy z najlepszymi przedsiębiorstwami z branży transportowej i turystycznej w Polsce i Europie, dają wachlarz szerokich możliwości rozwoju w tym zawodzie, a w przyszłości dobrze płatnej pracy – dodaje dyrektor.

Szkoła podpisała umowy m.in. z największą firmą przewozową w Europie, a w Polsce zdecydowanym liderem wśród przewoźników autokarowych – SINDBAD. Kolejną firmą jest ITAKA – największe polskie biuro podróży, a także z PKP CARGO S.A – operatorem logistycznym świadczącym kompleksowe usługi w zakresie transportu na rynku polskim i międzynarodowym. Przed nami ostatnia umowa - z WRO-LOT Usługi Lotnicze Sp.

Zachęcamy ósmoklasistów do wyboru właśnie tego kierunku, choć inne w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu są także bardzo atrakcyjne i zapewniają przyszłość finansową po ich ukończeniu.

 

 

 

 

 

Data dodania: 2023-05-18 19:26:20
Data edycji: 2023-05-18 19:26:29
Ilość wyświetleń: 495

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej