Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Nowy kierunek w Zespole Szkół Budowlanych!

Nowy kierunek w Zespole Szkół Budowlanych!

 

Rekrutacja do ZSB im.Ks.JIIP w Brzegu już niebawem się rozpocznie. Wychodząc naprzeciw ósmoklasistom w tym roku proponujemy nowy kierunek technik spedytor z innowacją wojskową.

 

Technik spedytor to nowoczesny kierunek, po którym pracę można znaleźć w agencjach celnych lub przedsiębiorstwach transportowych oraz wojsku.

Drogi ósmoklasisto, jeśli chcesz zostać niezwykle poszukiwanym specjalistą do spraw transportu - to jest zawód dla Ciebie.

 

Transport i spedycja to prężnie rozwijające się działy gospodarki w Polsce i za granicą. Pracodawcy poszukują pracowników w zawodzie spedytora i należy jasno powiedzieć – jest to zawód bardzo dobrze opłacany.

 

Kim jest spedytor? To specjalista, którego zadaniem jest organizowanie przewozu towarów i usług, w taki sposób, aby przebiegało to szybko i sprawnie,

a jednocześnie nie powodowało zbyt wysokich kosztów dla osoby zlecającej sprzedaż.

 

Podczas nauki w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu nauczysz się planować i organizować pracę związaną z przewozem ładunków, prowadzić dokumentację związaną z realizacją zadań transportowych, prowadzić dokumentację dotyczącą rozliczeń z klientami i kontrahentami, a także monitorować przebieg procesu transportowego.

 

Dodatkowo w naszej szkole jako jedynej w powiecie założysz mundur, gdyż kierunek ma innowację wojskową. A co to znaczy innowacja woskowa?

To przede wszystkim wzbogacenie programu nauczania o nowe treści i umiejętności nabywanych w czasie zajęć lekcyjnych z wykorzystaniem m.in. instruktorów wojskowych. To inaczej klasa mundurowa, w której realizowane będą dodatkowe przedmioty szkolenia wojskowego – na strzelnicy,

z samoobrony, prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę wojskową w ramach podpisanych porozumień.

 

Czas pandemii troszeczkę pokrzyżował nam plany, ale od wiosny tego roku również w klasach logistycznych z innowacją wojskową wracamy do działań

i szerokiej współpracy z jednostką wojskową w Brzegu.

 

Czekamy na Was w procesie rekrutacyjnym, a potem w naszej szkole. Jakie są korzyści z wyboru zawodu TECHNIK SPEDYTOR ? Kształcąc się w zawodzie TECHNIK SPEDYTOR, będziecie mieć szansę uzyskać kwalifikacje w zawodzie przyszłości: każda firma posiadająca środki transportu, czy zlecająca transport firmom zewnętrznym poszukuje spedytorów.

 

A "dostawa na czas" to motto wielu firm. Jeśli więc zdajesz sobie sprawę z tych wyzwań, umiesz dostrzegać i rozwiązywać problemy innych ludzi, jesteś kreatywny(a) i ukierunkowany(a) na pracę z ludźmi - przyjdź do nas!

 

Cykl kształcenia trwa 5 lat i po pozytywnym złożeniu egzaminu kwalifikacyjnego (tylko JEDNA kwalifikacja) otrzymujecie, bez względu na wyniki matury, tytuł TECHNIKA SPEDYTORA.

Gdzie można znaleźć zatrudnienie? Najchętniej zatrudniani spedytorzy są w firmach transportu samochodowego, na lotniskach, w portach morskich,

w zakładach produkcyjnych, agencjach celnych i wszędzie tam, gdzie organizuje się i planuje przewozy towarów.

 

Oczywiście na inne kierunki również zapraszamy – technik pojazdów samochodowych, technik budownictwa oraz technik renowacji elementów architektury, a także do szkoły branżowej I i II stopnia w wielu zawodach.

Data dodania: 2022-02-13 19:25:33
Data edycji: 2022-02-13 22:27:37
Ilość wyświetleń: 732

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook