Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Nowy rok szkolny, nowa wyremontowana szkoła ZSB w Brzegu.

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 wraz z oficjalnym otwarciem budynku po termomodernizacji, niewątpliwie zapisze się na karty historii naszej szkoły.

 

1 września 2022 r. przywitaliśmy pierwszoklasistów oraz uczniów klas starszych wraz z zaproszonymi gośćmi. W tym wyjątkowym dniu nie mogło zabraknąć Jacka Monkiewicza, Starosty Powiatu Brzeskiego, wicestarosty Ewy Smolińskiej oraz przewodniczącego Rady Powiatu Brzeskiego Janusza Jakubowa i oczywiście Moniki Jurek, dyrektora Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego w Opolu.

 

Bardzo miło było nam gościć Anettę Zych – Rzepecką, naczelnika Wydziału Oświaty, Lesława Tomczaka, dyrektora Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu, przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Brzegu, Radnych Powiatu Brzeskiego oraz dyrektorów szkół ponadpodstawowych z Brzegu, rodziców i pozostałych gości.

 

„To wyjątkowy dzień, to pewien przełom w waszym życiu, dokonaliście wyboru, chcąc uczyć się w najlepszej szkole. Przed wami 5 lat ciężkiej pracy w technikum i 3 lata w szkole branżowej. Wasze wybory są wyborem najlepszym. Bo Zespół Szkół Budowlanych, to szkoła dla uczniów, którzy mają ambicje zawodowe. To tutaj będziecie zdobywać kwalifikacje – mówiła do młodzieży Renata Jabłońska -Denes, dyrektor szkoły.

 

To wielki sukces dla nas wszystkich – nauczycieli, uczniów, rodziców, że doczekaliśmy się nowego wnętrza szkoły, po tylu latach oczekiwania na dobry czas. Ten czas nastał i od tego roku oficjalnie możemy cieszyć się z przeprowadzonej modernizacji szkoły, w której docieplono ściany wymieniono drzwi i okna, a także centralne ogrzewanie i instalację elektryczną. Ponadto szkoła zyskała odnawialne źródła energii – zamontowana została instalacja fotowoltaiczna oraz pompa ciepła. Po długim remoncie, 1 września oficjalne przecięto symboliczną wstęgę, by należycie rozpocząć rok szkolny w nowych okolicznościach.

 

Miniony rok szkolny był trudny, trwający remont, niesprzyjające warunki do nauki, ale udało się Wam. Dziękuję za Waszą pomoc - zwrócił się do uczniów, dyrekcji - Starosta Powiatu Brzeskiego. Życzę Wam samych sukcesów, żeby nauka przychodziła Wam z dużą łatwością i pamiętajcie, że ten czas w szkole to nie tylko nauka, ale i zdobywanie nowych doświadczeń, przyjaźni, znajomości, które mogą przetrwać do końca życia. Nauczycielom życzę samych radości i sukcesów w pracy, życzę by wasz zapał nigdy nie zgasł – dodał Starosta.

 

Pani Monika Jurek, wspominała z wielkim sentymentem czas, kiedy pracowała w naszej szkole: „Dziś mija 30 lat jak właśnie 1 września rozpoczynałam tu, w tym miejscu swoją pracę – mówiła była dyrektor. Remont naszej szkoły był dla mnie wielkim marzeniem, które w tamtych czasach nie mogło być zrealizowane. Teraz oddajemy Wam odnowiony budynek, mam nadzieję, że będziecie z niego korzystać, a praca i nauka w takich warunkach będzie na pewno łatwiejsza. Nie zmarnujcie tego, co dostaliście - zwróciła się Monika Jurek do uczniów. To także wasza praca i zaangażowanie. Nauczycielom życzę by status nauczyciela szybował w górę – dodała Monika Jurek, która przekazała również życzenia od Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły.

 

 

Niech rozpoczynający się dziś rok szkolny spełni nadzieje, przynosi radość z każdego osiągniętego celu, codziennie daje nowe siły. Wakacje zakończone, a nowy rok szkolny 2022/2023 uważamy za otwarty.

 

Dziękujemy firmie "Ogrody na wymiar" za przepiękne donice oraz zaagospodarwoanie głównego wejścia do szkoły. Dziękujemy firmie DK.Garden z Szydłowic za rośliny.

 

 

M.W.

Data dodania: 2022-09-01 20:31:43
Data edycji: 2022-09-02 09:28:35
Ilość wyświetleń: 196

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook