Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Ocalić od zapomnienia

Ocalić od zapomnienia

Tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych uczniowie ZSB w Brzegu wraz z Fundacją „Moc i siła” zorganizowali akcję sprzątania zapomnianych grobów na cmentarzu przy ul. ks. Makarskiego.

Uczniowie na cmentarzu parafialnym posprzątali bezimienne i opuszczone groby, odwiedzili też miejsca pamięci związane z wydarzeniami historycznymi.

„Trzeba znaleźć czas na uporządkowanie nagrobku bliskiej osoby, ale dobrze jest zrobić dobry uczynek – posprzątać i zaopiekować się opuszczoną mogiłą – mówili uczniowie klasy 3 LP (technikum logistycznego).

To nie pierwsza, a na pewno nie ostatnia akcja młodzieży naszej szkoły, która czynnie uczestniczy w życiu społecznym Brzegu i nie tylko – mówiła Agnieszka Łukaszów, wychowawczyni oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego. Sprzątanie grobów przed
1 listopada to jeden z naszych obowiązków, który sami sobie narzuciliśmy i z chęcią wykonujemy. Chcemy w ten sposób oddać cześć zmarłym, ale także nauczyć naszych uczniów szacunku do tradycji i skłonić do refleksji – dodała Agnieszka Łukaszów.

 

Zapal lampkę na zapomnianym grobie. Pomyśl o tych, których nie ma kto odwiedzać.

 

M.W. 

Data dodania: 2021-10-27 19:13:02
Data edycji: 2021-10-27 19:14:34
Ilość wyświetleń: 209

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook