Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Odpowiedzialność nieletnich w świetle obowiązującego prawa

„Odpowiedzialność nieletnich w świetle obowiązującego prawa” to temat spotkań, jakie odbyły się online z aspirant Magdaleną Bielecką, Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

 

Demoralizacja, czyny karalne, odpowiedzialność prawna nieletnich to niektóre tematy, na które młodzież rozmawiała z funkcjonariuszem.

W ramach działań profilaktycznych omówione zostały niektóre artykuły z kodeksu karnego i kodeksu wykroczeń, ale nie tylko. Pani Magdalena Bielecka mówiła także, o zagrożeniach płynących z Internetu portali społecznościowych no i oczywiście używek. Uczniowie usłyszeli, jakie grożą konsekwencje za łamanie prawa, od jakiego wieku odpowiadają karnie za popełnione czyny zabronione.

 

Prawo obecne jest wszędzie. Im wcześniej zaczniemy je rozumieć, tym lepiej dla nas, byśmy w sytuacji, gdy zostaniemy np. oszukani, pobici  nie mówili: "skąd ja to mogłem wiedzieć".

 

Musimy mieć świadomość, że dzieci i młodzież w swoich negatywnych działaniach nie są bezkarni.

 

W spotkaniach wzięli udział uczniowie klas pierwszych  i drugich szkoły branżowej oraz klas drugich technikum. ( I BA, I BB, I BC, II BBP, 2 BBG, 2 BAG, 2 BAP oraz II LSG i II RSP).

 

Działania te wpisują się w Program Wychowawczo -Profilaktyczny naszej szkoły.

M.W. 

Data dodania: 2021-03-10 13:51:12
Data edycji: 2021-03-10 14:23:29
Ilość wyświetleń: 317

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook