Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Powiatowa Komenda Policji w Brzegu zorganizowała dzień otwarty.

Na czym polega praca w służbie w policji? -  na to pytanie odpowiadali 14 września funkcjonariusze brzeskiej Komendy Policji, uczniom 2 TSP ( technik spedytor). 

Młodzież wraz z opiekunem Andrzejem Pawlickim wzięła udział w Dniu Otwartym brzeskiej komendy policji. 

 Zawód policjanta stanowi jedną z bardziej intrygujących profesji na rynku pracy - mówili funcjonariusze podczas omawiania czynności, jakie na codzień wykonują. 

Podczas dnia otwartego, młodzież dowiedziała się o pracy technika kryminalistyki, jak zabezpiecza się ślady przestępstwa, a także uczestniczyli w teście sprawności fizycznej.

Uczniowie zwiedzili również strzelnicę, gdzie instruktorzy prezentowali broń służbową. Bardzo ciekawy i świetnie wyposażony specjalistyczny radiowóz, który wykorzystywany jest przez funkcjonariuszy ruchu drogowego podczas wypadków, wzbudził spore zainteresowanie. Na uczniów czekał także symulator wypadków, dzięki któremu można było poczuć siłę, jaka działa przy zderzeniu z niewielką prędkością oraz zrozumieć dlaczego zapięcie pasów bezpieczeństwa jest takie ważne.

 

Dziękujemy za zaproszenie i bardzo ciekawe informacje. Wasza służba jest podstawą, na której budujemy nasze bezpieczeństwo. 

Data dodania: 2023-09-14 21:26:13
Data edycji: 2023-09-14 21:39:40
Ilość wyświetleń: 57

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook