Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Poznaj piękny Brzeg – czyli integracyjne w terenie.

Rok szkolny uważamy za otwarty! To jasne i nie ma odwrotu, koniec wakacji, koniec luzu, czas wracać do ławek szkolnych, ale nie u nas. Dwa dni od rozpoczęcia roku szkolnego młodzież naszej szkoły spędziła na spotkaniach integracyjnych połączonych z wycieczkami po naszym pięknym mieście.

Jak pisał XIX – wieczny polski bajkopisarz i pedagog Stanisław Jachowicz: „Cudze chwalicie, swego nie znacie. Sami nie wiecie, co posiadacie”. Nauczyciele wraz z uczniami poznawali walory krajobrazowo – turystyczne Brzegu.

Odwiedzaliśmy Zamek Piastów Śląskich, czyli Śląski Wawel to jedna z największych renesansowych perełek architektonicznych nie tylko Opolszczyzny, ale i całego kraju. Młodzież zwiedzała i uczestniczyła w lekcjach muzealnych. Ratusz, pomnik św. Trójcy, Brama Odrzańska czy trasy turystyczne między innymi ta od Placu Bramy Odrzańskiej – zamek – kaplica św. Jadwigi – kościół Podwyższenia Krzyża Świętego – Ratusz – kościół pw. św. Mikołaja – powrót ul. Długą – ul. Chopina – dawne Gymnasium Illustre Bregense – Plac Bramy Wrocławskiej.

Przepiękne parki, gdzie warto pójść na spacer wraz z licznymi fontannami można także zaliczyć do trasy turystycznej. A po zwiedzaniu, spacerach był czas na lody, pizzę i kino. 

 

Fajnie być już razem z swoimi koleżankiami, kolegami z klasy, razem budować relacje, na nowo zaprzyjaźniać się w szczególności w klasach pierwszych. Po prostu dobrze być w ZSB, szkole którą tworzą ludzie!

Data dodania: 2021-09-03 16:04:13
Data edycji: 2021-09-03 23:03:40
Ilość wyświetleń: 270

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook