Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Program „Szkolny Klub Sportowy”

Nasza szkoła od ponad dwóch lat bierze udział w programie „Szkolny Klub Sportowy, który realizowany jest pod nadzorem Ministerstwa Sportu. Koordynatorem działań związanych z aktywizacją fizyczną uczniów ZSB w Brzegu jest Jacek Hargot, nauczyciel wychowania fizycznego.

 

Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela. Aktywność fizyczna pozalekcyjna realizowana jest przede wszystkim w szkolonej siłowni.

 

Od samego początku postawiliśmy na wzmacnianie sprawności fizycznej, kształtowania sylwetki, przyspieszania spalania tkanki tłuszczowej i wiele innych pozytywnych zmian w tym zwiększania poczucia pewności siebie – mówi Jacek Hargot, opiekun, koordynator programu. Jest to doskonale uzupełnienie dla aktywności prowadzonej na sali gimnastycznej – dodaje Jacek Hargot. Główną ideą programu jest stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez młodzież, poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia w tym także profilaktyka nadwagi i otyłości – czyli to co najważniejsze w życiu. Sport to zdrowie dlatego też włączenie się w program było oczywistością, a realizacja pomimo trudnych w tej chwili warunków epidemiologicznych nadal trwa,   z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

 

Udział w programie SKS jest dobrowolny i bezpłatny.https://www.szkolnyklubsportowy.pl/

 

 

Data dodania: 2020-10-19 20:44:38
Data edycji: 2020-10-19 20:55:24
Ilość wyświetleń: 487

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook