Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Przestrzeganie prawa  to obowiązek każdego ucznia

Przestrzeganie prawa  to obowiązek każdego ucznia

Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego ucznia – łamanie prawa, rodzaje środków wychowawczych  stosowanych przez Sąd w stosunku do nieletnich łamiących prawo to temat spotkania, jakie odbyło się 7 czerwca w naszej szkole.

 

Uczniowie klas 1 i 2 szkoły branżowej ( 1A, 1C, 2 BA, 2 BB, 2 BC) wzięli udział w niezwykle ciekawej lekcji z Panią Beatą Staniewicz oraz Aleksandrą Szydło, kuratorami zawodowymi Kuratorskiej Służby Sądowej w Sądzie Rejonowym w Brzegu.

 

 

Tematyka bardzo szeroka, ale najważniejsze aspekty dotyczące konsekwencji łamania prawa przez nieletnich, roli kuratora rodzinnego w tej dziedzinie, zachowań ryzykownych i niedopuszczalnych zostały wyjaśnione.

 

Młodzież miała możliwość dowiedzenia się, jakie środki może zastosować sąd osobie nieletniej łamiącej prawo. Co to jest nadzór kuratora sądowego, na czym polega nadzór nad nieletnimi, jakie środki wychowawcze może nałożyć sąd na nieletniego.

 

Spotkanie z kuratorami z pewnością poszerzyło świadomość młodzieży na temat odpowiedzialności postępowania wobec innych oraz konsekwencji w razie łamania norm i zasad społecznych.  

 

M.W.

Data dodania: 2022-06-08 18:58:28
Data edycji: 2022-06-08 19:29:16
Ilość wyświetleń: 96

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook