Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Środki ochrony indywidualnej - szkolenie dla uczniów

Środki ochrony indywidualnej - szkolenie dla uczniów

Szkolenie w zakresie budowy, stopnia ochrony i zasad doboru indywidualnych środków ochrony głowy, oczu, dróg oddechowych i słuchu odbyło się 23 listopada dla uczniów technikum budownictwa, technikum pojazdów samochodowych i technikum renowacji elementów architektury. Spotkanie poprowadził Adrian Mrowiec we współpracy z firmami ProSave i JSP 

 

W ramach szkolenia omówiono rodzaje kasków ochronnych (od przeciwskalpowych do alpinistycznych), rodzaje systemów ochrony oczu (okulary różnego rodzaju, gogle ochronne i przyłbice), rodzaje systemów ochrony dróg oddechowych (maski i filtry przeciwpyłowe i przeciwgazowe), rodzaje systemów ochrony słuchu (ochronniki słuchu i przeciwhałasowe wkładki douszne) oraz cały szereg systemów kombinowanych przewidzianych do łącznegj ochrony pracownika przed równoczesnym oddziaływaniem kilku czynników szkodliwych i/lub niebezpiecznych. 

W trakcie spotkania zwracano uwagę na modułowość niektórych rozwiązań technicznych IŚO, zakres możliwego zastosowania oraz, co chyba najważniejsze, zasady prawidłowego doboru tych środków. Podkreślono, że nawet najlepsze i najdroższe systemy ochrony nie zadziałają w sytuacji, gdy nie zostaną prawidłowo dobrane i właściwie zastosowane. 

Szkolenie połączone było z pokazem poszczególnych rodzajów IŚO i możliwością bezpośredniego zapoznania się z przedstawianymi systemami. 

Data dodania: 2022-11-23 17:03:46
Data edycji: 2022-11-23 17:25:43
Ilość wyświetleń: 22

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook