Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Sukces w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

Sukces w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

Dobra passa trwa wśród naszych uczniów i nauczycieli. Sukces goni sukces, tym razem w XXIV Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym.

 

23 kwietnia 2022 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Opolu odbył się finał wojewódzki XXIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego organizowany przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Opolu wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, Policją, Kuratorium Oświaty w Opolu i Opolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

 

W finale startowały 3 -osobowe drużyny reprezentujące szkoły ponadpodstawowe z województwa opolskiego. Naszą szkołę z powodzeniem reprezentowali uczniowie technikum pojazdów samochodowych; Kacper Mazur- kapitan drużyny, Radosław Golonka ( obydwaj z klasy III RSP) i Adam Kopij z klasy III LSG . Opiekunem zespołu był mgr inż. Roman Zięba.

 

Uczestnicy finału poddani zostali testom wiedzy z przepisów ruchu drogowego (test bezpieczeństwa ruchu drogowego i test pierwszeństwa przejazdu) . W konkurencjach praktycznych sprawdzane były umiejętności udzielania pierwszej pomocy, obsługi motoroweru, jazdy po placu manewrowym motorowerem oraz specjalnie przygotowanym samochodem z talerzem Stewarda.

 

Uczniowie ZSB wykazali wiedzą i umiejętnościami na bardzo wysokim poziomie. Po bardzo wyrównanej rywalizacji nasz zespół zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej natomiast Kaper Mazur zajął I miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Nasz zespół został nagrodzony pucharami oraz nagrodami rzeczowymi (upominki oraz karty zakupowe do jednego ze znanych sklepów RTV AGD). Sukces drużynowy jest wynikiem doskonałych wyników indywidualnych.

Wielkie gratulacje dla całej drużyny!

opracował Roman Zięba

Data dodania: 2022-04-24 15:46:48
Data edycji: 2022-04-24 15:47:50
Ilość wyświetleń: 241

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook