Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego ustanowiony został w 1992 r. przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego (World Federation for Mental Health, działająca od 1948 r.) z inicjatywy sekretarza generalnego organizacji Richarda Huntera.

 

Według Światowej Organizacji Zdrowia zaburzenia psychiczne stają się jednym z głównych problemów zdrowotnych, powodujących niesprawność życiową ludzi. Wzrost ryzyka zachorowań jest nierozerwalnie związany z rozwojem cywilizacyjnym, dynamicznym tempem życia, przewlekłym stresem i długotrwałym brakiem wypoczynku. Taki tryb życia skutkuje pojawianiem się nerwic i innych zaburzeń lękowych, depresji oraz psychoz. Zaburzenia psychiczne wpływają na pogorszenie funkcjonowania w pracy, zagrażają rodzinie, wielokrotnie są przyczyną samobójstw.

Ponadto należy zaznaczyć, że pandemia COVID-19 doprowadziła do gwałtownego wzrostu zaburzeń psychicznych. Nauka zdalna znacząco wpłynęła na osłabienie kondycji zdrowotnej dzieci i młodzieży, a także na zwiększenie skłonności do popadania w uzależnienia.  

 

W celu wzmocnienia działań edukacyjnych na okoliczność Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego WSSE w Bydgoszczy opracowała   materiały informacyjno-edukacyjne dotyczące uzależnień behawioralnych wśród młodzieży. Skierowane są one do rodziców, aby uwrażliwić ich na problem, który niosą ze sobą  uzależnienia.

 

Kompedium wiedzy dla Rodziców -  Uzależnienia behawioralne cz.I

Kompedium wiedzy dla Rodziców -  Uzależnienia behawioralne cz.II

 

 

Data dodania: 2021-10-10 10:12:18
Data edycji: 2021-10-10 10:20:56
Ilość wyświetleń: 158

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook