Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Świętujemy niepodległość

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest wyjątkowa ze względu na pandemię COVID 19 i związane z nią ograniczenia.

 

Nie możemy wspólnie zebrać się w budynku szkoły na uroczystym apelu, ale przyłączyliśmy się do akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Kilku uczniów wraz z nauczycielami dzień wcześniej odśpiewała wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego”. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami przesłał zdjęcia by także uczcić bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków. Pamiętamy, chociaż listopadowe święto obchodzimy zdalnie, to dla nas wszystkich jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dzień ten wieńczy blisko półtorawiekowe dążenia kilku pokoleń Polaków do utraconej na skutek zaborów niepodległości. 

- Pamiętajmy o tych, którzy przez cały wiek XIX zachowali wiarę w odrodzenie naszego państwa i za tę wielką sprawę walczyli i ginęli.

Dziś nasza Ojczyzna jest wolna. Młode pokolenie może w spokoju rozwijać się, realizować swoje plany życiowe. Podziękujmy za to oddając szacunek symbolom narodowym i Polakom, którzy odeszli walcząc za naszą wolność. Niech obowiązkiem każdego z nas stanie się pielęgnowanie tradycji narodowych. Czyńmy to na co dzień i od święta.

 

Niech ten dzień będzie dla nas wszystkich momentem zjednoczenia się w tym trudnym dla nas czasie i jednocześnie chwilą radości z przeżywania odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

M.W. 

 

 

Data dodania: 2020-11-10 15:02:00
Data edycji: 2020-11-11 15:19:37
Ilość wyświetleń: 424

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook