Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Technicy pojazdów samochodowych na Targach „Automechanika Frankfurt”

Bartek, Szymon, Adam, Kacper i Tomek  uczniowie IV LSG w zawodzie technik pojazdów samochodowych wraz opiekunem Romanem Ziębą oraz z uczniami z innych szkół Opolszczyzny w dniach 14-17 września wzięli udział w wyjeździe studyjnym  m.in. na targi „Automechanika Frankfurt” realizowanym w ramach projektu „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy – 2” przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu.

 

Celem wyjazdu  było podniesienie wiedzy w zakresie nowych technologii w branży  motoryzacyjnej oraz  mechatronicznej poprzez udział w targach „Automechanika Frankfurt” i poprzez wizytę studyjną w Mieście Samochodów  Autostadt w  Wolfsburgu a także poznanie zasad biznesowej i gospodarczej współpracy  polsko-niemieckiej poprzez udział w spotkaniu integracyjno- informacyjnym z przedstawicielem Instytucji Otoczenia Biznesu w Magdeburgu.

 

W pierwszym dniu uczestniczyli w spotkaniu integracyjno-informacyjnym w siedzibie Auslandsgesellschaft Sachsen-Anchalt e.V. w Magdeburgu.  

Tam odbyła się prezentacja zasad biznesowo-gospodarczej współpracy polsko-niemieckiej. Zapoznano ich także ze strukturą szkolnictwa zawodowego w Niemczech. Następnie zwiedzili  Starówkę Magdeburga.

 

W drugi dniu pełnym wrażeń motoryzacyjnych zwiedzili Autostadt Wolfsburg. Było to zwiedzanie fantastycznych ekspozycji samochodowych z przewodnikiem w ramach ogólnego programu poglądowego "Rund um" a  także indywidualne zwiedzanie wg zainteresowań. W drugim zwiedzali  wieczorem  także centrum Frankfurtu nad Menem.

 

W trzecim dniu  odbyło się  całodzienne zwiedzanie targów „Automechanika Frankfurt” .Są to największe i najważniejsze obok Automechaniki Shanghai, targi techniki motoryzacyjnej z liczbą około 5.000 wystawców z całego świata.

 

Bardzo dziękujemy że mieliśmy możliwość  uczestniczenia w tak fantastycznym przedsięwzięciu  pełnym pozytywnych wrażeń.       

Roman Zięba 

Data dodania: 2022-09-21 20:25:23
Data edycji: 2022-09-21 21:20:52
Ilość wyświetleń: 39

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook