Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Technik logistyk / logistyka wojskowa

Technik logistyk / logistyka wojskowa

Logistyka to najszybciej rozwijająca się dziedzina gospodarki. 

 

 

 

Gdzie nauczysz się zawodu logistyka? Najlepiej w ZSB w Brzegu!
 
Polecamy ten kierunek osobom przedsiębiorczym i kreatywnym, obdarzonym zdolnościami planowania i organizowania wielkich przedsięwzięć!
 
Czas nauki = 5 lat
 
Kryteria:
 
Kandydatom do Technikum nr 3 w Brzegu przyznawane są punkty za oceny z języka polskiego i matematyki oraz z 2 wybranych przez ucznia obowiązkowych zajęć edukacyjnych spośród: języka angielskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, fizyki, chemii, biologii, geografii, informatyki, plastyki*, zajęć artystycznych*.
 
* przedmioty te dotyczą wyłącznie kandydatów do zawodu Technik renowacji elementów architektury
 
 
  • Technik logistyk zajmuje się planowaniem, organizowaniem, kierowaniem i kontrolowaniem przemieszczania towarów od producenta do konsumenta oraz wykorzystaniem informacji płynących z rynku w celu optymalizacji korzyści wynikających z wymiany towarowej dla wszystkich uczestników tej wymiany.
Logistyk potrzebny jest w każdej branży, niezależnie od profilu przedsiębiorstwa!
 
Osoby posiadające kwalifikacje i wykształcenie w zakresie logistyki znajdą zatrudnienie praktycznie w każdej dziedzinie gospodarki, a zwłaszcza w sektorze handlowym, usługowym, spedycyjnym i produkcyjnym.

Logistyk może pracować między innymi w charakterze specjalisty ds. sprzedaży, zarządzania magazynem, planowania, prognozowania czy produkcji.
Ogromne zainteresowanie zawodem logistyka w dzisiejszych czasach podyktowane jest nie tylko możliwościami rozwoju i interesującej pracy, ale także wysokością zarobków. Oczywiście wynagrodzenie uzależnione jest od stażu pracy, doświadczenia, regionu, wielkości firmy czy rodzaju zajmowanego stanowiska.
 
Osoby z wykształceniem logistycznym mają przed sobą sporo zawodowych perspektyw i możliwości. Nauka w szkole logistycznej przygotowuje przede wszystkim do pracy w miejscach, w których kluczową rolę odgrywa zaopatrzenie, planowanie produkcji, dystrybucja towarów, transport oraz komunikacja. Najpopularniejsze wśród osób, które ukończyły technikum logistyczne, sektory zatrudnienia to:
 
  • firmy transportowe,
  • przedsiębiorstwa spedycyjne,
  • centra logistyczne,
  • przedsiębiorstwa magazynowe,
  • lotniska,
  • porty morskie,
  • stacje kolejowe.

 

Praktyki zawodowe

• Zapewniamy praktyki zawodowe w najlepszych firmach logistycznych, spedycyjnych i transportowych, w których nasi uczniowie i absolwenci znajdują często zatrudnienie,
• Praktyki zagraniczne w ramach projektów europejskich.
 
 
 
 
 
 
    
 
Data dodania: 2020-05-20 21:10:26
Data edycji: 2020-05-20 21:15:52
Ilość wyświetleń: 1038

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook