Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Tydzień z naszymi kierunkami - Rekrutacja 2020/2021

Tydzień z naszymi kierunkami - Rekrutacja 2020/2021

Dziękujemy wszystkim uczniom klas ósmych oraz rodzicom za tak liczne zainteresowanie. Jak się okazywało wielu z Was to kolejne pokolenie rodzin, które od dziesiątek lat kształcą się w „Budowlance” i które związane są z naszą 70 letnią tradycją. To miłe, że nasza szkoła to kolejne pokolenia i bardzo pozytywne wspomnienia.

 

Przez te pięć dni organizowaliśmy dla ósmoklasistów spotkania z nauczycielami, uczniami, podczas których, można było zadawać wszystkie nurtujące pytania. Mamy nadzieję, że spotkanie choć wirtualnie przekonało wszystkich zainteresowanych.

 

Nasza szkoła jest szkołą bardzo przyjazną uczniowi. To nie tylko miejsce, gdzie zdobywa się wiedzę i rozwija swoje umiejętności. To miejsce, gdzie szuka się swojej ścieżki na przyszłość – mówi Renata Jabłońska- Denes, dyrektor szkoły.

 

Tradycja naszej szkoły i jej dobre imię zobowiązują nas nie tylko aby dobrze uczyć, ale również inspirować – dodaje Andrzej Pawlicki, wicedyrektor szkoły.

Każdego dnia przedstawialiśmy kierunki z naszej oferty edukacyjnej. Nauczyciele za pośrednictwem Internetu odpowiadali na pytania związane z konkretnym kierunkiem. Jednocześnie w mediach społecznościowych oraz na stronie szkoły prezentowaliśmy przygotowane filmiki oraz wspomnienia naszych absolwentów. To właśnie opinie naszych absolwentów często są kluczowe przy wyborze szkoły. Staraliśmy się pokazać fascynujących ludzi, którzy tworzą tę szkołę.  Nauczycieli związanych z kierunkami kształcenia. To oni codziennie pełnili dyżur i odpowiadali na pytania. Dodatkowo codziennie na żywo – no prawie na żywo – nagrywane były filmiki z każdym opiekunem kierunku. 

 

Wybór szkoły ponadpodstawowej jest jedną z pierwszych, ważnych decyzji w życiu każdego człowieka- mówi Renata Jabłońska- Denes, dyrektor szkoły. Choć wirtualnie, była to niewątpliwie doskonała okazja do poznania z bliska konkretnego miejsca i ludzi, którzy je tworzą – dodaje.

 

Wszystkie filmy, materiały przedstawiają jedynie ułamek obrazu naszej szkoły. ZSB w Brzegu nie da się ująć w kilkuminutowych nagraniach. To szkoła pełna radości, pozytywnej energii, emocji. A te wszystkie cechy wnoszą do niej zarówno nauczycieli, jak i uczniowie. Tej atmosfery nie da się podrobić i tej atmosfery nie znajdziecie w żadnej szkole. Zachęcamy do odwiedzania codziennie naszych profili społecznościowych (BudowlankaBrzeg) lub www.zsbbrzeg.pl  tam zawsze znajdą się informację dla przyszłych uczniów. Można dzwonić i pisać, zawsze, odpowiadamy szybko i solidnie.

 

Drzwi naszej szkoły są zawsze dla wszystkich szeroko otwarte (oprócz czasu epidemii) o czym świadczy 70 lat istnienia w regionie.

 

Dziękujemy wszystkim za tak bardzo duże zainteresowanie. Było nam niezwykle miło, gościć Was „wirtualnie” w naszej szkole. To był tydzień pełen miłych spotkań wirtualnych, rozmów telefonicznych, czatów, połączeń online.

 

Za chwilę przed Wami niezwykle ważne decyzje życiowe – wybór szkoły i określenie dalszego kierunku kształcenia. U nas możecie nie tylko zdobyć wiedzę, rozwinąć swoje umiejętności, ale także poszukać swojej ścieżki na przyszłość. Można pisać wiele atutów - mamy ich mnóstwo, ale skupimy się na jednym zasadniczym Nasza szkoła to przyjaźń, zrozumienie i troska o każdego ucznia. Czego dowodem są tak liczne wspomnienia absolwentów oraz uczniów. Bo szkołę tworzą ludzie!

Do zobaczenia w Zespole Szkół Budowlanych im.Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu. 

 

Cały czas czekamy na Wasze telefony, pytania, piszcie, dzwońcie. 

 

M.Wojciechowska 

 

Dziękujemy za objęcie patronatu Panorama Powiatu oraz www.brzeg24.pl  - pełna relacja z wydarzenia pod linkiem 

Wirtualne Drzwi Otwarte w ZSB w Brzegu

 

 

Dziękujemy za objęcie patroantu "Radio Park"  - pełna relacja z wydarzenia pod linkiem  

Brzeska budowlanka otwiera się online

 

Dziękujemy TVP 3 Opole - materiał pod linkiem Opolskie o poranku

 

 

 

 

 

 

 

 

Data dodania: 2020-06-03 17:35:11
Data edycji: 2020-06-09 19:43:06
Ilość wyświetleń: 827

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook