Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Uroczyste zakończenie roku szkolnego maturzystów ZSB w Brzegu

Uroczyste zakończenie roku szkolnego maturzystów ZSB w Brzegu

Cztery lata technikum właśnie dobiegły końca, a przecież tak niedawno zaczynał się rok szkolny 2018/2019, ślubowanie, szkolne imprezy, nauka zdalna, czasem hybrydowa, studniówka. Wszystko by dotrzeć do dnia dzisiejszego, dnia otrzymania świadectwa ukończenia szkoły.

           Wśród wielu uroczystości szkolnych – dzisiejsza jest jedną z ważniejszych. Nadszedł bowiem czas pożegnania absolwentów, dla których jest to ostatni wspólny szkolny dzień, ostatnie wspólne spotkanie z przyjaciółmi, ostatnia wspólnie przeżywana uroczystość. Na dzisiejszym uroczystym absolutorium nie mogło zabraknąć Jacka Monkiewicza, Starosty Powiatu Brzeskiego, który mówił: „Zakończyliście kolejny etap edukacji. Gratuluje ukończenia szkoły. Chciałbym, abyście zawsze miło wspominali ten czas, nauczycieli, pracowników oraz koleżanki i kolegów. Życzę sukcesów w życiu i oczywiście zdania egzaminu maturalnego”

- Uzyskaliście miano absolwentów ZSB w Brzegu. Otrzymaliście wykształcenie średnie oraz wiedzę niezbędną do zdania egzaminu dojrzałości – mówiła Renata Jabłońska – Denes.

- Co przeżyliście było najpiękniejszym etapem w waszym życiu. A przeżyliście jak nikt inny wasze pokolenie wracać będzie już zawsze do tego czasu, którego nikt by nie przewidział pandemia, doświadczenia zdalnego nauczania – dodała dyrektor szkoły.

- Kiedyś ktoś powiedział, że życie człowieka - to droga, na końcu której znajduje się cel, do którego zawsze się dąży. I paradoksalnie ten cel nie jest najważniejszy, tylko styl i dochodzenie do niego i co ciekawe najbardziej doceniamy ten cel, który najtrudniej osiągnąć, który napotyka wiele przeciwieństw, trudności – jest drogą wyboistą i trudną, na której poznajemy siebie, upadamy, ale najważniejsze jest to jak wstajemy w jakim stylu. Bo po tym jak osiągniesz już sukces dążysz do następnego i im więcej doświadczeń tym większa duma i radość – mówiła Renata Jabłońska – Denes, dyrektor szkoły. Takiej podróży wam życzę, pięknej z wieloma doświadczeniami która uczyni z was mądrych i pięknych ludzi, którzy kierują się wartościami, których nikt się nie powstydzi. 

 

            Uczniowie klas  4 TLS i 4 TLR to roczniki szczególne. Niezwykle angażujący się w życie szkoły, promocję i dbanie o dobre imię szkoły, osiągający wysokie miejsca w sporcie, w konkursach. Dla tych wszystkich wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe, które odebrali absolwenci osiągający wysokie wyniki w nauce. Wyróżnieni zostali także ci, którzy angażowali się w życie kulturalne szkoły, godnie ją reprezentowali, odnosili sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, zawodach sportowych.

Jedną z nagród z rąk Starosty Brzeskiego otrzymała Paulina Sytnik z kl. 4 TLS. Paulina to również stypendystka powiatu brzeskiego.

 

            Te cztery lata minęły błyskawicznie i kolejny rocznik zasila grono Absolwentów „Budowlanki”. Zawsze w takich chwilach łza się kręci w oku. Doskonale widać było te emocje i czuło się podniosłą atmosferę pożegnania. Jak zawsze w takich okolicznościach Maturzyści dziękowali za czas nauki i otrzymane wsparcie, doceniając zaangażowanie i pracę Dyrekcji i Nauczycieli.

Absolutorium to także pożegnanie wychowawców klas ze swoimi uczniami.

Agata Scaber – wychowawczyni kl. 4 TLR nie kryła łez, przemawiając do swojej klasy, wraz z drugą wychowawczynią Martą Rabendą – „bądźcie dobrzy dla innych, bp dobro zawsze wraca. Pamiętajcie o magicznych słowach i o zwyklej ludzkiej wdzięczności, która otwiera wiele drzwi. Dziękuję Wam za to, że zawsze mogłam na was liczyć, w tych trudnych czasach, obiecajcie, że nie będziecie odkładać marzeń na jutro, pojutrze, bo marzenia odkładane to marzenia niespełnione – dodała Agata Scąber.

Podziękowania od wychowawczyni popłynęły także w kierunku rodziców, a w szczególności do Pani Aleksandry Latawskiej za nieocenioną rodzicielska pomoc.

 

Wychowawczyni klasy 4 TLS – Małgorzata Niewczas wraz z Andrzejem Pawlickim wspomniała o częstym mówieniu do niej „Pani kochana” – żegnając się z uczniami nawiązała do słów piosenki „Dni, których jeszcze nie znamy” – życząc, aby każdy dzień był pełen wrażeń i doznań. Nowe wyznawania niech pomogą Wam w dalszym rozwoju, spełnianiu marzeń i tych największych i tych najmniejszych – dodała Małgorzata Niewczas. Zatem 4 TLS klaso kochana, powiedzenia na maturze i w życiu dorosłym.

 

Po części oficjalnej, był czas na wspólne zdjęcia oraz wspomnienia w formie prezentacji zdjęć z całego okresu nauki, a także specjalnego występu Natalii Wozniak i Grzegorza Meyera.

 

29 kwietnia 2022 r. absolwenci technikum renowacji elementów architektury, technikum logistycznego oraz technikum pojazdów samochodowych zamknęli pewien etap swojego życia.

 

Drodzy Absolwenci - zakończyliście kolejny etap swojej edukacji. Dziękujemy Wam za każdy wspólnie spędzony dzień i udział w tworzeniu historii Zespołu Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu. Pamiętajcie jest wiele szkół, ale jedna "Budowlanka". 

 

Całość uroczystości przygotowała Małgorzata Niewczas, wychowawczyni 4 TLS, scenariusz Elżbieta Francuz. Całość uroczystości prowadziła Natalia Woźniak, część artystyczną  Amelia Pasierbska z klasy 2 TL oraz Krystian Obiegły z kl. 2 TBS. 

 

 

 

Data dodania: 2022-04-30 22:57:20
Data edycji: 2022-05-03 10:47:50
Ilość wyświetleń: 85

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook