Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wesoło, sportowo, integracyjnie.

Wesoło, sportowo, integracyjnie.

Zabawa, gry integracyjne, a przede wszystkim sportowe rywalizacje – tak wyglądał Dzień Dziecka w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu. Po ponad roku pandemii to jedna z pierwszych okazji do spotkania i odbudowania nadszarpniętych zdalnym nauczaniem relacji.

 

Gwar rozmów rozbrzmiewał we wtorek 1 czerwca na boisku oraz w różnych częściach szkolnych. Z okazji Dnia Dziecka dla uczniów zorganizowany został Dzień Sportu.

Kilkanaście stacji, na których można było rywalizować, i sprawdzać swoją kondycję sportową, wiedzę o szkole, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przygotowali nauczyciele ZSB w Brzegu i wychowawcy Hufca Pracy w Brzegu.

Mistrzowie tenisa stołowego – konkurencję prowadził Jacek Hargot, Quiz o szkole prowadzone przez Agatę Straub i Patrycję Dąbrowską z Hufca Pracy w Brzegu, rzuty na celność piłkami -stację prowadzili uczniowie klasy II BBP: Bartosz Wojdyła, Paweł Tomaszewski, Marek Mucha, Błażej Świerczyński.

Udzielanie pierwszej pomocy, którą prowadził Dariusz Nowacki, toczenie opony samochodowej której organizatorem była Agata Scąber, mistrzowskie odbijanie piłki siatkowej pod okiem Magdaleny Margol, skakanka zbiorowa pod wodzą Elzbiety Francuz. Mistrzowie odbijania piłki siatkowej pod okiem Agnieszki Pietraszek, kalambury z Bożeną Cierniak oraz I Mistrzostwa Szkoły w układaniu kostki rubika z Piotrem Dereniem.

Wszystkim ten dzień był bardzo potrzebny – integracji na nowo, przywitania się, poklepania po ramieniu, spojrzenia sobie w twarz bez maseczki – mówili nauczyciele.

Po zmaganiach sportowych, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do parku, na lody, do Muzeum Piastów Śląskich.  

Każdy uczeń jest zwycięzcą, nie tylko dzisiejszego spotkania. Od zawsze stawialiśmy na najważniejsze w relacji nauczyciel – uczeń – w czym możemy ci pomóc? I tak też było podczas nauki zdalnej. Nauka zdalna spowodowała, że uczniowie zmienili swoje nawyki, często mają trudności z odnalezieniem się w realiach szkolnych, a powrót do szkolnych ławek, wcale nie był taki prosty. Zdrowie psychiczne naszych uczniów, ich kondycja to nasz priorytet na dziś i każdy kolejny dzień oraz na przyszły rok szkolny. Bo najważniejszy  w naszej szkole jest uczeń – mówił Andrzej Pawlicki, wicedyrektor szkoły.

 

A teraz wyniki zbiorcze uzyskane na poszczególnych stacjach:

 

 • I miejsce I LSG
 • II miejsce - II BBP
 • III miejsce - II RSP
 • IV miejsce - II BAG
 • V miejsce - II BAP
 • VI miejsce - I BA
 • VII miejsce - I BB
 • VIII miejsce - I TL
 • IX miejsce - II BBG
 • X miejsce - II LP
 • XI miejsce - I TBS
 • XII miejsce - I BC.

 

Tytuł Mistrza Szkoły w Speedcubingu został przyznany Szymonowi Ostaszowi z kl. 1 BB, który ułożył kostkę Rubika w 50 sekund.  Mamy także mistrzów w skakance zbiorowej, która dostarczyła wszystkim mnóstwo uśmiechów, a są nimi Adrian Zieliński, Viktor Seleznov i Kamil Mikowski z klasy 1 TBS.

 

Wszystkim ogromnie gratulujemy !  i jeszcze raz życzymy samych radości, usmiechu i pieknego czasu. 

 

Data dodania: 2021-06-01 14:23:11
Data edycji: 2021-06-01 23:30:14
Ilość wyświetleń: 368

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook