Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wsparcie psychologiczne – odpowiedzialne wchodzenie w dorosłość

Uczniowie klas pierwszych i drugich  klas branżowych uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Alicję Lenarczyk, psycholog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Brzegu.

 

Trudny czas dojrzewania to temat który podjęto podczas 2 godzinnych spotkań w klasie I BA i II BAP. Mierzenie się z presją sukcesu i idealnego wyglądy, z brakiem tolerancji, z pogardą, często prześladowaniami i hejtem, cyberprzemocą to problemy, które znamy wszyscy. Młody człowiek mając kilkanaście lat ma swoje poglądy, oczekiwania, ale za tym nie idą życiowe doświadczenia. Dlatego często przekraczane są granice, wynikające z niewiedzy, ale także z chęci doświadczenia czegoś co jest zakazane, nie zgodne z prawem, jak również pokazaniem się wśród kolegów, koleżanek. Na tym etapie wchodzenia w dorosłość młodzież bardzo często sięga po środki psychoaktywne, które stają się dla nich „przepustką” w dorosłość.  Zajęcia pokazały, jak zgubne jest takie myślenie, jak ważne jest dokonywanie przemyślanych wyborów.

 

Dzięki współpracy z Hufcem Pracy oraz z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Brzegu mogliśmy spotkać się z profesjonalistką, która przeprowadziła warsztaty.

 

Dla nas wszystkich bardzo ważne jest by nie bagatelizować problemów młodzieży. Mamy nadzieję, że takich spotkań będzie więcej, po powrocie do trybu nauczania stacjonarnego.

 

Data dodania: 2020-10-25 16:56:55
Data edycji: 2020-10-25 17:05:17
Ilość wyświetleń: 264

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook