Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wybrać mądrze szkołę ponadpodstawową – czyli plany na przyszłość ósmoklasistów.

 

Każdego roku ósmoklasiści mają przed sobą nie lada wyzwanie. Okres szkoły podstawowej właśnie dobiega końca. A jeszcze nie tak dawno rozpoczynali naukę pisania, czytania i liczenia, a tu przyszedł czas podejmowania ważnych decyzji co do dalszej edukacji. Jaką wybrać szkołę ponadpodstawową – to pytanie na koniec ósmej klasy zadają sobie setki uczniów i rodziców.

 

           Zdajemy sobie sprawę, że wybór ten jest bardzo ważny. Przy wyborze szkoły warto kierować się zainteresowaniami i swoimi mocnymi stronami, ale także pasją, motywacją do nauki uzdolnieniami.  Dobrze dobrana szkoła średnia będzie na pewno bardzo pomocna, może ułatwić przyszłość. Najważniejsze w tym wszystkim jest to czy dana szkoła profilem i charakterem odpowiada uczniowi. Dobra szkoła ponadpodstawowa pomaga rozwinąć skrzydła, a 5 lub 3 lata zapamięta do końca życia.

           Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu proponuje pięcioletnie technikum oraz 3 letnią szkołę branżową. Z nami zdobędziesz zawód, a to bardzo ważne w szczególności, gdy kończąc szkołę będziecie już pełnoletni.

 

         Technikum to szkoła, która kładzie nacisk na rozwój w konkretnej dziedzinie. Poza przedmiotami ogólnymi, uczniowie uczą się konkretnego fachu. Nasza propozycja to technik pojazdów samochodowych z prawem jazdy kategorii „B” w ramach kierunku, technik budownictwa, technik renowacji elementów architektury oraz jedyny w powiecie kierunek z innowacją wojskową – technik spedytor.

 

Po ukończeniu technikum uczeń nie tylko uzyska wykształcenie średnie, ale i dyplom potwierdzający kwalifikacje. Czyli technikum daje maturę i zawód.

Technikum w ostatnich latach stało się bardzo popularnym wyborem wśród ósmoklasistów. Zdobycie praktycznego zawodu, średniego wykształcenia oraz niezależności finansowej to krok do bycia bardziej konkurencyjnym na rynku pracy.

 

               Szkoła branżowa jest dla tych, którzy chcą zdobyć konkretny zawód To wybór dla tych, którzy myślą o zawodzie mającym cechy rzemieślnicze. Wybierając trzyletnią szkołę branżową I stopnia, należy pamiętać o tym, że jej ukończenie umożliwia uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Można też dalej się kształcić w dwuletniej szkole branżowej II stopnia, zdać kwalifikacje i maturę.

 

Polecamy ten typ szkoły, jeśli chce się zdobyć szybko konkretny zawód, zarabiać własne pieniądze już od samego początku edukacji. Wybierając szkołę branżową można spodziewać się dużej ilości zajęć praktycznych, które służą przede wszystkim nabywaniu kompetencji zawodowych potrzebnych w wybranym zawodzie. Zatem mniej teorii, a więcej praktyki zawodowej.

 

Dodatkowo w naszej szkole mamy przygotowaną listę pracodawców, którzy od 1 września chętnie zatrudnią w swoich firmach, zakładach. Proponujemy zawody: magazynier logistyk, fryzjer, kucharz, cukiernik, mechanik pojazdów samochodowych tu także prawo jazdy w ramach kierunku gratis, monter instalacji sanitarnych, sprzedawca, murarz i wiele innych. 

 

      Na co stawiamy w ZSB w Brzegu? Edukacja w naszej ponad 70 letniej szkole to przyjazna atmosfera, dzięki której na zajęcia młodzież przychodzi z przyjemnością. Dużą wagę przywiązujemy do kreatywności i otwartości. W ZSB w Brzegu bardzo ważne jest, aby uczniowie tworzyli silną i bezpieczną społeczności. Dążymy do tego by każdy czuł się jak najlepiej. Pomagają w tym psycholog, pedagodzy szkolni, a także samorząd uczniowski.  

 

Wierzymy, że najlepiej działa się w zgranych grupach.  W naszej szkole od samego początku dbamy o integrację uczniów z innymi, dzięki organizowanym wycieczkom, kursom, spotkaniom, wyjazdom integracyjnym, wyjściami do kina.

 

Wybór szkoły po „podstawówce” to pierwsza poważna decyzja życiowa, wsparta radą rodziców, starszych kolegów i koleżanek. Dlatego zapytać warto innych, nikt nie powie, jak jest w danej szkole, tak naprawdę, jak starsi koledzy i koleżanki. U nas dodatkowo ważne by spytać rodziców, wujka, ciocię, bo wiemy, że do naszej szkoły przychodzi się rodzinnie.

 

Tak, więc nieuchronnie zbliża się dzień, w którym ósmoklasiści wybierać będą szkołę średnią. Radzimy przede wszystkim, by myśleć o przyszłości i pamiętać, że sukces nie jest przypadkiem. Sukces jest wynikiem naszych myśli i działań. Dlatego wybór dobrej szkoły i odpowiedniego kierunku to dobry początek na przyszłość. Dlatego warto wybrać Zespół Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu. Wiele szkół, jedna „Budowlanka”

 

 

 

Data dodania: 2022-05-05 18:39:30
Data edycji: 2022-05-07 22:14:29
Ilość wyświetleń: 139

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook