Czcionka:

A+A-

Kontrast:

„Z ekologią za pan brat” w ZSB w Brzegu

Uczniowie ZSB w Brzegu wraz z uczestnikami Hufca Pracy od kilku dni działają bardzo ekologicznie. Na początku września rozpoczęliśmy działanie w ramach kiermaszu podręczników podczas którego zorganizowano akcję ekologiczną. Celem było uzmysłowienie młodym ludziom znaczenia przyrody, w szczególności drzew w życiu każdego z nas. Szanowanie papieru, książek, które można po prostu przekazać, odsprzedać innym, mówili organizatorzy akcji w szkole. Młodzież przygotowała plakaty na temat ekologii oraz znaczenia w życiu każdego z nas – relacjonowali organizatorzy.

 

Następna wielka akcja ogólnopolska w którą również włączyli się uczestnicy Hufca Pracy oraz uczniowie ZSB w Brzegu to #sadziMY#. Akcja zapoczątkowana przez Parę Prezydencką RP doskonale sprawdza się co roku. Dzięki temu niej mamy coraz więcej drzew wokół szkoły. Odebrane sadzonki drzew z Nadleśnictwa w Brzegu zostały 21 września zasadzone na naszym pięknym terenie szkolnym.

 

21 września to coroczna akcja ogólnopolska, w której nasza młodzież chętnie wzięła również udział. Dbając o środowisko, szanując przyrodę razem
z opiekunami uczniowie i uczestnicy Hufca Pracy w Brzegu wyruszyli w miasto, sprzątając, zbierając śmieci.  

 

Celem wszelkich działań związanych z ekologią jest podejmowanie przez młodych ludzi działań proekologicznych we własnym życiu i najbliższym otoczeniu. Chcemy by czuli się odpowiedzialni za środowisko, w którym żyją, a zdobytą wiedzę wykorzystają w praktyce – mówią organizatorzy akcji. Dodając, że to temat nie tylko na teraz, na ogólnopolskie akcje, ale na cały proces uczenia się i życia.

 

Wszystkie akcje zostały zorganizowane przez Samorząd Uczniowski ZSB w Brzegu oraz Samorząd Hufca Pracy w Brzegu oraz Szkolne Koło PCK.

 

 

Data dodania: 2020-09-22 08:58:01
Data edycji: 2020-09-22 09:00:50
Ilość wyświetleń: 383

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook