Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Zaproś nas na swoją lekcję – ogólnopolski projekt edukacyjny

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „ Zaproś mnie na swoją lekcję” umożliwiającym zdalne spotkanie z nauczycielami, wykładowcami, którzy w formie wymiany wzbogacają treści programowe podczas lekcji online.

 

W naszej szkole lekcje koleżeńskie na temat plagiatu prowadzi dr Joanna Zator – Skórska, nauczyciel, wykładowca i architekt w jednej osobie.

 

Uczniowie ZSB w Brzegu dowiedzieli się podczas zajęć na czym polega plagiat i kiedy do niego dochodzi?

Pani Joanna Zator – Skórska przeprowadziła już kilkanaście spotkań w różnych regionach Polski oraz naszego regionu. Opowiadając na różne pytania uczniów, wśród których było projektowanie kreatywne, jakie są różnice między tworzeniem, kreowaniem i innowacyjnością.

Żeby być ciekawym życia musimy być ciekawi świata, zjawisk, musimy być dociekliwi, łączyć i kojarzyć fakty – mówiła dr Joanna Zator – Skórska podczas spotkań z uczniami.

 

Wspaniałą ideą w życiu jest założenie „pomysłownika” w którym zapisujemy swoje refleksje, pomysły, złote myśli. Ważne jest otworzenie się na świat, współpraca, szacunek do różnorodności – dodaje Zator – Skórska.

 

Pomysł na ogólnopolską oddolną inicjatywę nauczycieli o nazwie „Zaproś mnie na swoja lekcję” powstał we współpracy dwóch nauczycielek Magdaleny Krajewskiej z Zespołu Szkół Oświatowych z Tuczna oraz Irminy Żarskiej z Prywatnej Szkoły Podstawowej im. T. Halika w Redzie.

 

Tak łączą się nauczyciele z całej Polski. Ale nie tylko, można odwiedzić też na przykład szkołę polonijną w Madrycie. W trakcie nauczania zdalnego można zwiedzać miasta, zapraszając np. przewodników, można dowiedzieć się o pracy ratowników medycznych, psychologa czy też archeologa.

 

Cieszymy się że jesteśmy w grupie ponad 7 tys. członków społeczności tego projektu. A zasady udziału są bardzo proste , wstawiamy posty w grupie „Zaproś nas na swoją lekcję” informujące o tym, jaką lekcję możemy zaproponować, a także relację z lekcji które się odbyły.

 

Data dodania: 2021-03-05 21:46:32
Data edycji: 2021-03-05 22:29:15
Ilość wyświetleń: 231

Kalendarz

Doradca zawodowy

W stronę przyszłości
Czytaj więcej

Strefa dla nauczyciela

Przejdź dalej

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook