Czcionka:

A+A-

Kontrast:

ZSB - szkoła, która nie boi się pomagać…

Grudzień jest czasem szczególnym, zwłaszcza w tym roku. Tak wiele mówimy w tym okresie o solidarności z potrzebującymi, częściej wyciągając pomocna dłoń. Z inicjatywy Hufca Pracy nasi uczniowie włączyli się w akcje „Szlachetna Paczka” oraz zbiórkę na rzecz naszego brzeskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt „Przytul Psisko”.

 

Szerząca się w naszej szkole od wielu lat idea pomagania, również w tym roku znalazła realne potwierdzenie. Okazuje się, że pomimo tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji, zdalnego nauczania i przede wszystkim Covid 19, nadal jest w nas otwarte serce, a pomaganie to nie obowiązek, ale radość dzielenia się z innymi. Musimy jednak pamiętać, że pomagać należy cały rok.

 

Nasi uczniowie i uczestnicy Hufca Pracy w Brzegu doskonale to wiedzą i działalność charytatywną prowadzą nie tylko w okresie świątecznym. W tym roku wolontariat szkolny prowadził zbiórkę wraz z Caritasem. Wspólne działania Koła PCK, Samorządu Uczniowskiego ZSB oraz Samorządu Uczniowskiego Hufca Pracy pomogły spełnić marzenia dzieci z Afryki w ramach akcji „Oddaj piórnik”. Co roku nasi uczniowie uczestniczą również w ogólnopolskiej akcji DKMS - stając się potencjalnymi dawcami szpiku. Zawsze jesteśmy otwarci na wszelką pomoc, a nakrętki dla dzieci, które zbieramy na  odpowiednie kwoty związane z  leczeniem są już wpisane w zbiórkę całoroczną, odpowiadamy wlasciwie na każdy apel. 

 

Każda pomoc jest wartościowa, choćby najmniejsza. Pokazaliście, że działając wspólnie można osiągać wiele – podsumowała działania uczniów i uczestników Hufca Pracy i ZSB w Brzegu – dyrektor szkoły Renata Jabłońska – Denes.  Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i pomoc drugiemu człowiekowi oraz „braciom mniejszym” naszym kochanym zwierzętom.  Jestem dumna z naszych uczniów i nauczycieli za wrażliwość na drugiego człowieka, dodaje dyrektor. 

 

Data dodania: 2020-12-20 16:38:47
Data edycji: 2020-12-20 19:29:58
Ilość wyświetleń: 447

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook