Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

ZSB w Brzegu – szkoła, która stawia na relacje

ZSB w Brzegu – szkoła, która stawia na relacje

Decyzja o wyborze szkoły ponadpodstawowej jest ważnym krokiem w życiu ósmoklasistów. To nie tylko wybór miejsca nauki, ale również środowiska, w którym będą rozwijać swoje zainteresowania, umiejętności oraz budować swoją przyszłość. Wychodząc, naprzeciw tym decyzjom, zorganizowaliśmy „Dzień Drzwi Otwartych”.

 

To wydarzenie, które co roku przyciąga mnóstwo młodych ludzi, odbyło się 19 kwietnia z udziałem ponad 200 uczniów szkół podstawowych, rodziców i nauczycieli.

 

Tradycyjnie powitania gości w murach naszej szkoły dokonała dyrektor Renata Jabłońska – Denes oraz wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ewa Smolińska.

 

Kolejnym punktem wydarzenia i symbolem rozpoczęcia był polonez w wykonaniu uczniów klas pierwszych – 1 TSW i 1 TBS, w pięknych strojach renesansowych, przygotowany przez Martę Rabendę i Agatę Scąber. Program dla odwiedzających naszą szkołę zawierał szereg zadań do wykonania. Uczniowie wraz z nauczycielami przechodzili według opracowanej mapy do kolejnych miejsc, gdzie zdobywali punkty dla swojej szkoły. 

 

Niewątpliwe pokaz musztry wykonany przez uczniów klas mundurowych wzbudził wielki zachwyt i uznanie. Pokaz to okazja do podziwiania precyzji i dyscypliny, ale także zrozumienia wartości pracy zespołowej i samodyscypliny. Dla chętnych nie tylko uczniów, ale także nauczycieli i rodziców nasze fryzjerki przeprowadzały metamorfozy. Kolejka była dość długa, więc uczennice szkoły branżowej w tym zawodzie nie miały czasu na nudę.

 

Po drodze pyszne ciasta, kawa, herbata, wszystko przygotowane przez rodziców, a także dostarczone z cukierni „Godyla”.

 

Pokaz sprzętu wojskowego przyciągnął także uwagę nie tylko młodych entuzjastów militariów, ale także wszystkich zainteresowanych technologią i historią. Udział naszej jednostki patronackiej nad Odziałem Przygotowania Wojskowego – 1 Brzeskiego Pułku Saperów, zawsze przyciąga i wzbudza zainteresowanie. Nasze zaproszenie przyjęła także 13 Śląska Brygada Obrony Terytorialnej.

 

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkali się na wspólnym grillowaniu. To także świetna okazja do nawiązania nowych znajomości i rozmów z nauczycielami, uczniami.

 

 Po kilku godzinach, przyszedł czas na nagrody. Każda ze szkół brała udział w siedmiu konkurencjach (skakanka, piłka koszykowa, hula -hop, quiz o szkole, puzzle, logo oraz konkurencje przygotowane przez pracownię technika pojazdów samochodowych). Pięć szkół walczyło o nagrodę główną, czyli 500 zł ufundowane przez Radę Rodziców przy ZSB w Brzegu. Pierwsze miejsce zajął Zespół Szkolno -Przedszkolny w Gaci uzyskując największą ilość punktów.

 

Drugie miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Brzegu, trzecie miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Brzegu, czwarte miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Brzegu i piąte miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Brzegu.

 

To był dzień pełen wrażeń i pozytywnych doświadczeń, który mamy, nadzieję pozostanie w pamięci naszych gości. Okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną, ale także poczucia wspólnoty i przynależności. Każdy, kto uczestniczył w tym wyjątkowym dniu, mógł poczuć się częścią naszej wyjątkowej społeczności i zacząć wyobrażać sobie swoją przyszłość wśród murów ZSB w Brzegu – do czego zachęcamy, bo wiele szkół, ale jedna „Budowlanka”. Warto wybrać szkołę, która najlepiej odpowiada potrzebom i aspiracjom, pamiętając, że edukacja jest inwestycją w przyszłość. Nasza szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale również przestrzeń, w której rozwija się pasja, kreatywność i umiejętności życiowe. Dziękujemy wszystkim za udział, życzymy powadzenia na egzaminach i do zobaczenia w ZSB w Brzegu.

 

 Taki dzień nie odbyłby się, gdyby nie wsparcie osób nam życzliwych, przyjaciół, na których zawsze możemy liczyć.

Dziękujemy z całego serca:

 

 • Przedsiębiorstwu „ADREL” Ryszard Adaszyński
 • Pani Elżbiecie Białożyt-Rak , mamie ucznia z 3 RS.
 • Państwu Monice  i Wojciechowi  Gazdom, rodzicom ucznia z 4 TL,
 • Hufcowi Pracy w Brzegu
 • Właścicielom baru „Kluska” w Brzegu
 • firmie EMP INSTALACJE ELEKTRYCZNE KRZYSZTOF SOLECKI
 • Państwu Michałowi i Magdalenie Jakubowskim – rodzicom ucznia z 3 RS
 • Właścicielowi Salonu Fryzjerskiego Adrianowi Spychale
 • Cukierni Godylla
 • Centrum Stomatologicznemu „Kordent”
 • Radzie Rodziców przy Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu

tekst, zdjęcia Monika Wojciechowska 

zdjęcia - Krzysztof Nowicki kl. 2 TBS oraz Marek Kępa kl. 1 TBS. 

Data dodania: 2024-04-21 12:53:30
Data edycji: 2024-04-21 20:29:10
Ilość wyświetleń: 63

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej