Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Zwiększajmy IQ uczniów – Mistrzostwa Szkoły w szachach

Zwiększajmy IQ uczniów – Mistrzostwa Szkoły w szachach

Szachy, jedna z najstarszych gier strategicznych na świecie po raz kolejny przyniosła wiele satysfakcji, a co najważniejsze pokazała młodym graczom jak ważne jest logiczne myślenie, podejmowanie decyzji czy planowanie czasu.

 

W tym roku do Mistrzostw szkoły zgłosiło się 10 osób, reprezentujących klasy technikum i szkołę branżową.

 

Tradycyjne, można napisać, Mistrzostwa wygrał Daniel Bogacki z klasy IV TLS, który od wielu sezonów jest w czołówce najlepszych szachistów szkolnych. Drugie miejsce zdobył Karol Moskowiak z III LP, a trzecie miejsce Julia Iwanicka z klasy IV TLR.  Julia również od 4 lat znajduje się w czołówce szachistek szkolnych.  

 

 

Szachiści doskonale wiedzieli, że wygra ten, kto zaplanuje jeden krok dalej niż przeciwnik.

 

Nie można zapomnieć o uczestnikach, którzy również dzielnie i z wielkim skupieniem przesuwali bierki szachowe: Sebastian Dziurgot, Paweł Garnuch i Wiktoria Sacha – wszyscy z klasy 2TL, Maciej Solan z III LP oraz Michał Bajak i Wiktor Szulc z klasy I B. 

 

Warto dodać, iż Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych w Wenezueli, dzieci, które odbyły 4,5 miesięczne kursy gry w szachy, odnotowały znaczące wzrosty ilorazu inteligencji. Potwierdza to także badanie z 2003 roku – Murray’a Thompsona z Australii, w którym uczestnicy lekcji gry w szachy również odnotowali znaczny wzrost IQ. Badacz przypisał to ćwiczeniom koncentracji i logicznego myślenia, które są w grze niezbędne.

 

Współcześni naukowcy bardzo intensywnie przeanalizowali tę grę. Według ich wniosków, szachy między innymi: poprawiają zdolności intelektualne, Zwiększają IQ, Poprawiają umiejętności arytmetyczne, Wspomagają rozwój inteligencji emocjonalnej i umiejętności psychospołecznych.

 

Warto, więc grać w szachy i zgłaszać swój udział i chęci u Pana Piotra Derenia, organizatora Mistrzostw. 

 

Wszystkim gratulujemy!

Data dodania: 2022-03-30 19:21:38
Data edycji: 2022-03-30 19:38:12
Ilość wyświetleń: 94

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook