Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Staże zagraniczne – szansa na sukces

Staże zagraniczne – szansa na sukces

Podsumowanie praktyk zagranicznych w ramach projektu Erasmus Plus:” Staż zagraniczny - szansą za sukces zawodowy” klas III odbyło się 12 grudnia 2019 r.

Czy dzięki praktykom osiągną sukces, czy ich droga zawodowa będzie łatwiejsza, jakie wyciągnęli lekcje z pobytu we Włoszech i Hiszpanii, prezentowali przed dyrekcjom i nauczycielami oraz kolegami i koleżankami.

Dwie grupy uczniów naszej szkoły uczestniczyło w praktykach zagranicznych – w Saragossie od 11 maja do 8 czerwca 2019 r. oraz w Forli (Włochy) od 12 maja do 9 czerwca.

Niewątpliwie wyjazdy były bardzo udane, zdobyte nowe umiejętności, doświadczenia, a przy tym zwiedzanie przepięknych zakątków świata zostaną w pamięci na długie lata. Wyjazdy na Erasmusa uczą także odpowiedzialności i organizacji, tysiące kilometrów od domu, obcy język, inne zwyczaje, pobudziło naszą młodzież do odkrywania w sobie duszy podróżnika.

Jak sami przyznają – pomimo wielu różnych, czasem trudnych sytuacji, wszyscy świetnie sobie poradziliśmy, dotrwaliśmy do końca praktyk i ostatecznie zaliczyliśmy praktyki bardzo pozytywnie – mówią uczniowie, dziękując przy tym wszystkim organizatorom wyjazdu oraz opiekunom.

Głównym celem projektu jest wzmocnienie kompetencji zawodowych uczniów, poprzez zdobycie praktyki i doświadczenia w oparciu o europejskie standardy, w zdobyciu wiedzy, umiejętności i kompetencji mających na celu rozwój osobisty i zwiększenie szans na przyszłe zatrudnienie. Projekt jest realizowany zgodnie z ideą ECVET (Europejskiego Systemu Transferu Osiągnięć w Kształceniu i Szkoleniu Zawodowym), który ma służyć zwiększeniu przejrzystości i porównywalności kwalifikacji.

m.w.

Data dodania: 2019-12-14 21:06:51
Data edycji: 2020-04-11 21:07:51
Ilość wyświetleń: 378

"Inni budują dla nas, my dla potomności"

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook